Не одним спортом та раціоном: що потрібно для боротьби з дитячим ожирінням

дитяче ожиріння, соціально-економічний статус, рівень середньої освіти батьків, ІМТ, активність у вільний час, дієта, здорове харчування, раціон, спорт, вправи, дослідження
Фото: Pexels | Дитяче ожиріння викликає все більше занепокоєння в багатьох частинах світу, а в Австралії 1 з 4 дітей шкільного віку страждає від надмірної ваги

Дитяче ожиріння викликає все більше занепокоєння в багатьох частинах світу, а в Австралії 1 з 4 дітей шкільного віку страждає від надмірної ваги.

Related video

Дитяче ожиріння — складна проблема, яка потребує комплексних рішень, згідно з нещодавнім дослідженням. Його результати проливають світло на складні шляхи, що ведуть до цієї неї, пише SciTechDaily.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Дослідження показало, що короткострокових рішень, таких як дієта і програми фізичних вправ, недостатньо для розв'язання проблеми дитячого ожиріння. Натомість результати висвітлюють першопричини проблеми, серед яких соціальне неблагополуччя та рівень освіти батьків.

Діти, батьки яких не закінчили середню школу і які перебувають у соціально несприятливому становищі, мають більше шансів мати надлишкову вагу або ожиріння в середині підліткового віку.

Дослідження також виявило, що на різних життєвих етапах діють різні фактори ожиріння. Вплив активності у вільний час після восьми років є ключовим фактором дитячого ожиріння.

Для хлопчиків більше електронних ігор призводить до менш активного проведення вільного часу, тоді як для дівчаток краща якість сну призводить до тривалішого сну і активнішого проведення вільного часу.

Дитяче ожиріння може призвести до підвищеного ризику серцево-судинних захворювань, інсулінорезистентності, психологічних наслідків і навіть передчасної смерті. В Австралії 1 з 4 дітей і підлітків шкільного віку страждає від надмірної ваги або ожиріння, а 1 з 12 — від ожиріння.

Ожиріння частіше зустрічається у тих, хто живе в регіональних і віддалених районах, з нижчих соціально-економічних верств населення, з неповних сімей, а також у дітей з обмеженими можливостями.

У дослідженні, проведеному групою провідних вчених і клініцистів з Сіднейського університету, Сіднейського технологічного університету та CSIRO, використано найсучасніше статистичне моделювання, щоб розплутати складний клубок причинно-наслідкових зв'язків, багато з яких взаємодіють між собою.

Результати показують, що дитяче ожиріння значною мірою є побічним продуктом соціально-економічного статусу, а рівень середньої освіти батьків слугує своєрідним трампліном до дитячого ожиріння. Сильний і незалежний зв'язок між ІМТ батьків та ІМТ дитини свідчить про біологічний зв'язок — надмірна вага передається в сім'ях, і це частково пояснюється спільними генами.

Дослідження акцентує на необхідності спільної роботи урядових відомств для здійснення структурних змін, спрямованих на зменшення соціальної нерівності, якщо ми хочемо змінити нинішню траєкторію розвитку Австралії.

Раніше Фокус писав про суперпродукт для міцного здоров'я та довголіття та в чому особливість і цінність ягід асаї.

А також ми розповідали, що вчені знайшли спосіб безопераційного зниження ваги. Дослідження було присвячене метаболічним перевагам операції зі зниження ваги та її впливу на рівень жовчної кислоти.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових та медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має лише інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.