Загублена культура Адріатики. Археологи знайшли дорогу епохи неоліту в Хорватії

археологія, знахідка, підводні дослідження, розкопки, розкопки під водою, дорога, підводна дорога, древні люди, хорватія
Фото: Arkeonews | Понад 7 000 років під водою ховається загублена реліквія стародавньої морської культури — Хвар

Понад 7 000 років під водою ховається загублена реліквія стародавньої морської культури — Хвар. І це не просто старий артефакт — це дорога.

Related video

Це неймовірне відкриття зробили на археологічній ділянці Соліне — затопленому поселенні, яке колись належало народу хвар, що жив в епоху неоліту. Команда дослідників під час нещодавнього підводного обстеження натрапила на лінійну дорогу з кам'яних плит шириною 4 метри, пише Arkeonews.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Ділянка Соліне розташована біля узбережжя хорватського острова Корчула, на глибині 5 метрів у відкладеннях осадових порід. І це не лише дорога, яку знайшла команда; вони також виявили фрагменти жорен, крем'яні леза та кам'яні сокири, серед інших дивовижних артефактів.

Ці реліквії дають цінну інформацію про загадкову Хварську культуру, яка вперше з'явилася на островах і узбережжі північно-східної частини Адріатичного моря близько 7 000 років тому.

Але зачекайте, це ще не все. Задарський університет опублікував нові кадри підводного проходу, на яких видно приголомшливу кам'яну споруду шириною майже 4 м, викладену з каменю. Це неймовірний інженерний подвиг для цивілізації, яка існувала так давно.

археологія, знахідка, підводні дослідження, розкопки, розкопки під водою, дорога, підводна дорога, древні люди, хорватія Fullscreen
Задарський університет опублікував нові кадри підводного проходу, на яких видно приголомшливу кам'яну споруду шириною майже 4 м, викладену з каменю
Фото: Sveučilište u Zadru- University of Zadar Facebook

Дорога колись з'єднувала давній штучний суходіл з островом Корчула, який зараз є частиною архіпелагу в Адріатичному морі. Цей архіпелаг колись був частиною континенту, але з таненням льодовикового покриву Землі після 12 000 р. до н. е. прибережні долини Динарського нагір'я почали затоплювати.

До 6000 року до н. е. архіпелаг приблизно досяг своєї нинішньої форми.

Підводні дослідження архіпелагу

Ось воно — дивовижне відкриття, яке захопило уяву науковців та громадськості. Хто знає, які ще таємниці ховаються під хвилями? Одне можна сказати напевно: дослідники налаштовані це з'ясувати.

Раніше Фокус писав про випадкові знахідки, що змінили бачення історії. Серед них Сувої Мертвого моря, Розетський камінь та Етці.

А також ми розповідали про те, звідки прийшла людина в Європу. Нове дослідження проливає світло на еволюцію Homo sapiens