Перша база на Місяці. Учені створили джерело енергії, що дає змогу довго жити в космосі

база, Місяць, місячна база
Фото: BBC | Перша база на Місяці. Учені створили джерело енергії, що дає змогу довго жити в космосі.

Нові паливні елементи дадуть змогу астронавтам жити на Місяці протягом тривалого часу.

Related video

Дослідники з Університету Бангора, що у Великій Британії, створили ядерні паливні елементи розміром із макове зернятко, які виробляють енергію, необхідну для підтримки тривалого перебування астронавтів на першій базі на Місяці, пише BBC.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Наразі США та Китай планують створити свої бази на Місяці вже на початку 2030-х років. Тому вчені всього світу активно працюють над тим, щоб створити джерела енергії, які дозволять астронавтам перебувати на Місяці тривалий час. Місяць сам по собі містить багато цінних ресурсів, які можна використовувати для сучасних технологій. А ще супутник Землі є своєрідним трампліном для перших пілотованих польотів на Марс. У деяких частинах Місяця температура може опускати до рівня мінус 248 градусів за Цельсієм, адже тут немає атмосфери, яка могла б утримувати тепло.

Тепер же стало відомо, що вчені з Університету Бангора створили ядерні паливні елементи, які можуть стати джерелами енергії для майбутніх баз на Місяці. Так, як вважають учені, можна забезпечити довготривалу присутність астронавтів на супутнику Землі. Дослідники сподіваються повністю протестувати нове джерело енергії протягом наступних кількох місяців. Учені вже відправили ядерні паливні елементи для випробувань компанії Rolls Royce, яка створила ядерний генератор енергії, і ці елементи можна використовувати для його живлення.

база, Місяць, місячна база Fullscreen
Наразі США та Китай планують створити свої бази на Місяці вже на початку 2030-х років
Фото: BBC

Генератор має вигляд портативного пристрою розміром із невеликий автомобіль, який можна відправити на ракеті-носії на Місяць. Учені вважають, що цей генератор буде повністю готовий до роботи вже до 2030 року, і його зможуть використовувати астронавти. Хоча вчені вважають, що такі ядерні генератори можна буде використовувати і на Землі, наприклад, у зонах стихійних лих, коли немає електрики.

Також дослідники з Університету Бангора працюють над створенням термоядерного двигуна для космічних ракет, які зможуть доставити астронавтів на інші планети Світової системи за короткий час. Наприклад, на Марс із нинішніми технологіями потрібно летіти понад 9 місяців, а новий ядерний двигун дасть змогу скоротити цю подорож до 4 місяців, кажуть учені.

Нагадуємо, що індійська місія на Місяці завершена, і місяцехід "Праг'ян" перестав проводити дослідження в районі Південного полюса. Попри те, що він перейшов у режим сну, все ж учені сподіваються, що він зможе продовжити роботу після того, як, можливо, переживе холодну місячну ніч, як уже писав Фокус.

Не всі безпілотні місії на місяць закінчуються успішно, так само, як індійська місія "Чандраян-3". Чому так відбувається, Фокус уже писав.

Також Фокус уже писав про те, що нещодавно у Великій Британії почалися роботи зі створення найбільшого термоядерного двигуна для космічних ракет.