Міністр освіти вважає, що після локдауну молодші класи можуть повернутися до школи

карантин, школа, локдаун, коли школярі повернуться, ковід, коли в школу
Фото: УП | Карантин у школах

Шкарлет зазначив, що за сприятливої ситуації учні 5-11 класів зможуть перейти на навчання змішаної форми.

Related video

16 січня міністр освіти України Сергій Шкарлет у своєму каналі в Telegram відповів на питання, яке, за його словами, він чує найчастіше протягом останнього тижня: "Чи повернуться діти в школи й коли це трапиться?".

"Я вважаю, що принаймні молодші класи після завершення карантину можуть повернутися до повноформатного навчання. Стосовно старшої школи: за сприятливої санітарно-епідемічної ситуації в країні буде прийнятним проведення навчання змішаної форми", — написав голова Міносвіти.

Він зазначив, що наразі це — лише його особиста позиція, і ухвалення рішень з цього питання не залежить від однієї людини.

За словами Шкарлета, він постійно отримує інформацію від експертів і лікарів, які слідкують за епідеміологічною ситуацією в країні, а МОЗ та Міносвіти регулярно комунікують.

"Щиро сподіваюся, що найближчим часом статистика захворюваності COVID-19 і здатність медичної системи стримувати епідемічні хвилі все-таки дозволять нам рекомендувати місцевій владі частково повертати дітей до звичного формату навчання", — написав міністр.

Він зазначив, що "наскільки швидко це станеться" залежить від кожного українця і від того, як у країні будуть дотримуватися карантинних обмежень.

Зазначимо, під час локдауну, який діє з 8 по 24 січня, відвідування освітніх установ, крім дитячих садків, заборонено. Ті установи, у яких навчальний семестр збігся з датами жорсткого карантину, працюють у дистанційному форматі.

Нагадаємо, на засіданні Кабміну 9 грудня 2020 року було ухвалене рішення про введення локдауну з 8 по 24 січня 2021 року. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль назвав це "зимовими канікулами заради безпеки".

15 січня Шмигаль заявив, що локдаун після 24 січня продовжувати не будуть.