Окупанти в односторонньому порядку передадуть Києву хворих і літніх полонених

лднр, Дейнего, Ніконорова, ТКГ, полонені, передача, ордло
Фото: alamy.com | Невизнані квазіреспубліки передадуть Києву українських громадян-військовополонених.

Передавати будуть громадян, які не брали ніякої участі в збройних діях проти так званих "республік".

Related video

Самопроголошені органи влади обох "народних республік" виступили зі спільною заявою, у якій анонсували передачу Києву військовополонених.

Як повідомляє заблокований на території України "офіційний" новинний ресурс Донецького угрупування "Новости ДНР", таке рішення було ухвалене як "жест гуманізму й милосердя напередодні Хрещення Господнього".

Передавати будуть "деяких утримуваних у місцях позбавлення волі громадян України", без уточнення імен та прізвищ, і як повідомляється в публікації сепаратистів, передача буде здійснена "в односторонньому порядку".

Повідомляється, що в зазначену групу увійшли "жінки, люди літнього віку, а також громадяни, які страждають важкими захворюваннями — люди, які не брали ніякої участі в збройних діях проти Республік і по поверненню на Україну не зможуть завдати шкоди Донбасу та його жителям".

Коли саме відбудеться передача, не уточнюється. Як і не вказується число бранців, яких до неї готують.

Також у своїй спільній заяві, лідери невизнаних "республік" зазначають, що переговорний процес у Мінському форматі наразі заблокований і "перебуває в глибокій стагнації", а Київ відмовляється від прямого діалогу з "владою ЛДНР", що втім і не заперечує.

Депешу підписали так званий "Повноважний представник ДНР на переговорах Контактної групи, міністр закордонних справ ДНР" Наталія Ніконорова, а також "Повноважний представник ЛНР на Мінських переговорах, міністр закордонних справ ЛНР" Владислав Дейнего.

Зазначимо, що на ситуацію вже відреагував голова Української делегації в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Леонід Кравчук, заявивши, що "приватні особи", якими для України є підписанти заяви, "не мають повноважень втручатися в питання міждержавного й міжнародного врегулювання збройних конфліктів".

Заяви керівництва "маріонеткових квазідержавних утворень", пан Кравчук охарактеризував як "чергову спробу ухилитися від виконання міжнародних домовленостей на вищому державному рівні і зобов'язань, які взяла на себе РФ як сторона конфлікту".

Нагадаємо: як стало відомо у вівторок, 12 січня, у самопроголошеній "ДНР" з дня на день очікують першу поставку російської вакцини від коронавірусу "Супутник V".