У Кривому Розі суд відібрав у матері 15-річну дівчинку-підлітка, яка важила 9 кг (фото)

дівчинка, синдром дауна, ДЦП, рішення суду, соціальні служби, кривий ріг
Фото: rudana.com.ua | Тепер дитину відправлять на реабілітацію, а мати зобов'язана платити аліменти

У квартирі, де жила дівчинка, панувала повна антисанітарія. Мати не доглядала за дитиною та ігнорувала вимоги соціальних служб.

Related video

У четвер, 11 лютого, Інгулецький районний суд Кривого Рогу прийняв рішення відібрати 15-річну дівчинку з інвалідністю, яка важить не більше 9 кг, у матері. Вона недобросовісно виконувала свої батьківські зобов'язання. Про це повідомляє місцеве видання "Перший міський".

У матеріалі йдеться, що на засіданні жінка погодилася з тим, що її дочка, яка страждає синдромом Дауна та дитячим церебральним паралічем у важкій формі, живе в неналежних умовах. Вона визнала, що буде краще, якщо дитину заберуть із сім'ї і направлять на реабілітацію.

Усередині квартири, де жила дитина, повна антисанітарія. Необхідні продукти харчування часто були відсутні, а газ і електропостачання були відключені через заборгованість. При цьому сама дівчинка лежала на голому ліжку без постільної білизни.

Мати неодноразово ухилялася від батьківських обов'язків, не працювала, не доглядала і не виховувала свою рідну дочку.

Співробітники соціальних служб робили спроби допомогти родині — зокрема, хотіли направити дитину в спеціалізований інтернат і госпіталізувати. Але мати від допомоги відмовлялася.

дівчинка, синдром дауна, ДЦП, рішення суду, соціальні служби, кривий ріг Fullscreen
Фото: Перший міський

У результаті 26 січня Служба у справах дітей Інгулецького району вирішила негайно вилучити дитину із сім'ї, а 27 січня дівчинку направили в дитяче відділення міськлікарні №8.

Згідно з рішенням суду, дівчинку заберуть із сім'ї, але позбавляти матір батьківських прав не стануть. Дитина відправиться у реабілітаційний центр, а мати повинна виплачувати аліменти в розмірі 1/4 частини від її доходів (не менш 50% від прожиткового мінімуму). Наразі жінка безробітна, тому поки незрозуміло, чи зможе вона виплачувати гроші.

Раніше повідомлялося, що семирічна дитина з ДЦП врятувала свою сім'ю від смерті уві сні. Майкл Мартінес з міста Атаскочит, штат Техас, почувши сигнал детектора про витік газу, зумів попередити сплячих батьків і врятувати свою велику сім'ю від отруєння.

Нагадаємо: дворічна бразильська дівчинка стала зіркою мережі через рідкісне генетичне захворювання. Вона народилася з частковим альбінізмом, через що в її волоссі є білі пасма. Фото дитини, опубліковане в інтернеті, привернуло підвищену увагу користувачів і прославило Майю. Саме так звуть дитину.