В Україні вперше з 1970-х оновлять систему передбачення погоди

система, прогноз, погода, гсчс, протокол, Baron
Фото: скріншот

Після схвалення проекту владою України та США, роботи можуть бути виконані за 2-3 роки.

Державна служба з надзвичайних ситуацій (ДСНС) підписала протокол про наміри з американською компанією Baron — Critical Weather Intelligence. Передбачувана співпраця буде спрямована на модернізацію гідрометеорологічної системи в Україні, яка не оновлювалася з 1970-х років. Встановлять 13 радарів і кілька тисяч спеціальних датчиків, які допоможуть робити швидше й більш достовірними метеопрогнози і тим самим завчасно реагувати на можливі надзвичайні ситуації та небезпечні погодні й природні явища.

система, прогноз, погода, гсчс, протокол, Baron, фото

Після схвалення проекту в українському парламенті та владою США, за 2-3 роки система буде розгорнута повністю, сказав міністр МВС Арсен Аваков.

"Більше трьох років ми готувалися до підписання цього документа. Наші фахівці відвідували заводи компанії Baron, американський Eximbank підтвердив готовність надати фінансову підтримку в реалізації проекту. Підписання протоколу про наміри — це початок масштабного реформування гідрометеорологічної служби України", — заявив міністр.

"Наші фахівці бачитимуть забруднення повітря по всій країні, передбачатимуть температуру хвойної підстилки в лісах, насиченість водою атмосфери, бачитимуть рівень річок. Наша система буде кращою, ніж у багатьох країнах Європи", — сподівається Аваков.

Компанія Baron — Critical Weather Intelligence заснована в 1989 році. Вона є однією з провідних компаній США в сфері метеопрогнозування.

Нагадаємо, харківський степовий бабак Тимко IIІ не побачив своєї тіні, коли його дістали з будиночка 2 лютого, а це означає, що весна буде ранньою. "Весна у нас буде рання, але це не означає, що через тиждень-два, а треба трошки почекати. Через шість тижнів буде тепло", — витлумачила передбачення бабака його берегиня Надія Токарська.