У Києві приватна лабораторія робила фіктивні результати тесту на коронавірус

поліція, лабораторія, довідки, covid-19
Фото: Нацполіція

Вартість довідок коливалася від 900 до 1800 грн залежно від терміну виконання.

Поліцейські Києва викрили працівників приватної лабораторії, які продавали фальшиві довідки і сертифікати з результатами тестів на коронавірус. Про це повідомляє прес-служба Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції.

Вартість довідок коливалася від 900 до 1800 грн залежно від терміну виконання.

До організації схеми причетні працівники приватної лабораторії і житель Києва, який займався розповсюдженням готових довідок.

Вони продавали довідки про проходження тестування на Covid-19 із зазначенням негативних результатів тестів, зокрема і без фактичного проведення відповідних досліджень. Учасники схеми продавали довідки для виїзду за кордон, а також довідки, які могли бути використані за місцем вимоги.

Крім того, встановлені факти фальсифікації результатів аналізів пацієнтів з негативного на позитивний.

"За попередніми даними, тільки за період з лютого, учасникам злочинного угруповання вдалося продати не менше 80 фальсифікованих документів на суму понад 135 тисяч гривень", — сказано у повідомленні.

Поліцейські провели обшуки в офісних приміщеннях лабораторії, а також в будинках учасників схеми та у їхніх автомобілях. У них вилучили бланки сертифікатів та довідок з відбитками печатки лабораторії, понад 500 тисяч гривень у різних валютах.

поліція, лабораторія, довідки, covid-19

Зазначимо, раніше в Києві поліція викрила схему з продажу підроблених довідок про відсутність коронавірусу. 48-річний киянин і його 55-річна співмешканка, громадянка іншої держави, просили за них по 550 гривень.

Нагадаємо, в грудні минулого року Міжнародна організація кримінальної поліції (Інтерпол) направила правоохоронним органам 194 країн повідомлення про необхідність підготуватися і протистояти активності мереж організованої злочинності, націлених на підробку і продаж підроблених вакцин від COVID-19, зокрема і онлайн-аферистів.