Загрожує задухою: Держпотребслужба виявила небезпечну іграшку для дітей

Іграшка, конструктор
Магнітний конструктор-головоломка, небезпечний для дітей

Ні виробник, ні постачальники не попереджають батьків про можливі наслідки.

Держпотребслужба Києва звернула увагу на небезпечну іграшку, яка може призвести до смерті дитини. Подробиці прес-служба відомства повідомила на сторінці у "Фейсбук".

Йдеться про конструктор-головоломку NEO CUBE, яка складається з безлічі невеликих магнітних кульок діаметром 5 міліметрів. Інспектори Держпотребслужби провели позапланову перевірку і дійшли висновку, що така іграшка не відповідає вимогам Технічного регламенту. Зокрема, виробники й імпортери не надали інструкцію з безпечного застосування, а на упаковці немає попереджень.

"Такі конструктори небезпечні для дітей. У разі випадкового проковтування кульки (кульок) дитиною виникає ймовірність перекриття дихальних шляхів і задушення дитини, утворення виразок у кишковій порожнині та внутрішньої кровотечі", — наголошується в повідомленні.

Головне управління державної служби вирішило вилучити магнітні конструктори "NEO CUBE 216 Balls" з обігу та заборонити їх продаж. Крім того, співробітники відомства встановлюють, звідки такі іграшки надходять на український ринок.

Раніше киянам запропонували здати використані секс-іграшки на переробку й отримати 15-відсоткову знижку на покупку нових. Непотрібні предмети інтимного характеру потрібно кинути в спеціальну бочку на сортувальній станції "Україна без сміття", попередньо витягнувши батарейки та акумулятори. Щоб отримати знижку, необхідно також відсканувати qr-код і заповнити Google-форму. Зазначається, що батарейки та акумулятори за бажанням варто викинути у відповідні бокси в приміщенні "Епіцентру", "Нової лінії" і WOG, звідки вони відправляться на переробку.

Писали також, що єдина жінка-космонавт із загону Роскосмосу Анна Кікіна стала прообразом для нової ляльки Barbie. Компанія-виробник Mattel представила іграшку в двох варіантах: польотний костюм і скафандр для відкритого космосу. Іграшкову космонавтку не будуть відправляти у відкритий продаж, проте пропонують виграти в конкурсі, який запустили на честь 60-річчя першого польоту в космос. Власне Анна Кікіна вважає, що нові ляльки Barbie натякнуть дітям — шанс стати космонавтом є у будь-якої людини.