"Виглядає як новенька": бомба часів Другої світової 80 років пролежала в землі і майже не проржавіла

бомба, сумська область, суми, сумщина, авіаційна бомба, німецька бомба, друга світова
Фото: Facebook /Віталій Трубников | У селі Сумської області знайшли німецьку авіаційну бомбу часів Другої Світової

Німецька авіабомба SC-500 збереглася практично неушкодженою, тому що впала в мʼякий піщаний грунт.

У Шосткинському районі Сумської області виявили німецьку авіаційну бомбу часів Другої світової війни. Боєприпас знайшли двоє лісничих в лісі Дружбинського лісництва на відстані 500 метрів від залізничної станції Неплюєве. Про це розповідає прес-служба поліції Сумської області.

Місце виявлення бомби взяли під охорону. Туди відправили саперів.

Експерт з питань авіації Віталій Трубников написав на своїй сторінці в Facebook, що ця бомба важить 500 кг, а саперам довелося знешкоджувати 220 кг вибухівки.

"Німецька авіабомба SC-500 впала з літака, пролежала в землі майже 80 років і досить непогано виглядає. Навіть при виробництві таких виробів з коротким терміном експлуатації, використовували досить якісний метал, а от детонатор не спрацював при контакті з м'яким піщаним ґрунтом", — написав Трубников.

Нагадаємо, в кінці лютого з міста Ексетер в Британії довелося евакуювати близько 5 тис. Жителів для того, щоб підірвати величезну бомбу часів Другої світової. А в жовтні ВМС Польщі п'ять днів знешкоджували величезну бомбу, яка важила 5,5 тонн. Її ВВС Великобританії в 1945 році при атаці німецького крейсера Lutzow.