"Перевірка була незаконною": Шкарлет виграв суд у справі про плагіат

плагіат у роботах Шкарлета, суд проти назяво
Фото: pedpresa.com.ua

Згідно з рішенням суду, НАЗЯВО не мало права встановлювати наявність плагіату у наукових роботах міністра.

Міністр освіти Сергій Шкарлет виграв суд проти Нацагенства щодо забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО). Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі.

Рішення про незаконність дій НАЗЯВО прийняв Окружний адміністративний суд Києва. Дії Нацагенства суд визнав протиправними. Вони не могли встановлювати наявність текстових запозичень без посилання на джерело.

"Як і обіцяв, у судовому порядку я захистив своє імʼя як вченого, який ніколи не займався плагіатом", — заявляє Шкарлет.

Також міністр виявив жаль щодо того, що НАЗЯВО нібито стало інструментом для маніпуляцій. Подібна практика, на його думку, повинна бути виключена. А рішення про наявність чи відсутність плагіату у роботах вчених має встановлюватися тільки у межах чинного законодавства.

При цьому Шкарлет заявив, що підтримує законопроект про заборону займати посади в Кабміні особам, в чиїх роботах виявлений плагіат: "Головне, щоб цей документ був професійним, не народжував подвійних стандартів і ґрунтувався на законі України "Про освіту".

Нагадаємо, 17 грудня Верховна Рада призначила Шкарлета міністром освіти. Комітет Ради не рекомендував підтримувати кандидатуру Шкарлета.

Співробітники НАЗЯВО виявили плагіат у 4 роботах тоді ще кандидата на посаду міністра. Сам Шкарлет заперечував наявність запозичень у своїх роботах і подав до суду на Нацагентство.