У Дніпрі ветеринари провели складну операцію старенькій жабі (відео)

Дніпро, ветеринари, жаба, онкологія, операція,
Фото: скріншот | момент операції

Земноводне, якому виповнилося вже 16 років, страждало від онкологічного захворювання.

У Дніпрі ветеринари зробили незвичайну операцію, рятуючи життя австралійської квакші.

ТСН пише, що спочатку жабу, яку звати Жабік, почала турбувати задня лапка.

У ветеринарній клініці, де робили операцію, розповіли, що спочатку Жабіка почала турбувати задня лапка. Після огляду лікаря-герпетолога з'ясувалося, що в жаби онкологічне захворювання.

Для порятунку Жабіка ветеринари вирішили видалити кістки, уражені раком.

"Вибір був зроблений на користь ампутації частини задньої кінцівки. Це не дозволило раку підніматися метастазами вище", — повідомили в клініці.

Для проведення операції були створені особливі умови: у приміщенні штучно підвищили вологість, забезпечили необхідну температуру. Також важливими були знеболювання земноводного і швидкість операції.

"Руками торкатися категорично не можна, без рукавичок можна залишити опіки на її тілі, людська температура тіла занадто висока для ніжної шкіри земноводного", — поділилися ветеринари.

Зрештою, операція закінчилася успішно, й австралійська квакша, яка у дикій природі мешкає в Австралії та Океанії, не загинула від захворювання.

Операція, яка врятувала життя австралійській квакші

Раніше в акваторії Азовського моря прикордонники, патрулюючи на катері, знайшли в знарядді лову живого дельфіна. Правоохоронці звільнили ссавця і повернули в море.

А на початку березня моряки тайського військово-морського флоту врятували чотирьох рудих котів із судна, що затонуло біля острова Ко Аданг. Котів помітили після того, як усіх членів команди врятували днем раніше.

Вчені виявили загадкове неврологічне захворювання у молодих каліфорнійських чорних ведмедів (Ursus americanus), через яке заражені особини поводяться як домашні собаки, дружелюбно ставлячись до людей.