Підтримка українцями локдауну зросла до 65%, — опитування

карантин, локдаун, закриття, магазин, фото, опитування
Фото: "РБК"

77% респондентів підтримали закриття ресторанів і кафе під час локдауну, а 70% висловилися проти зупинки транспорту.

З початку березня підтримка локдауну зросла з 56% до 65%. Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

На початку квітня 65% опитаних українців підтримують введення жорсткого карантину (локдауну), 33% — не підтримують. Підтримують цей захід відносно більше серед жителів центру країни, населення старшого віку і тих, хто боїться захворіти.

підтримка, локдаун, опитування, рейтинг, діаграма

Підтримка окремих карантинних заходів відрізняється за рівнем:

  • 77% українців підтримують закриття ресторанів і кафе під час локдауну;
  • 63% — закриття шкіл, 59% — дитсадків;
  • зупинку міського та міжміського транспорту не підтримують майже 70%.
коронавірус, побоювання, українці, опитування, рейтинг, діаграма

У цілому за останній місяць зріс рівень підтримки закриття закладів харчування, освітніх установ і транспорту.

55% заявили, що самі краще дотримуватимуться правил жорсткого карантину, ніж навесні минулого року. 17% сказали, що робитимуть це менше, 26% — що так само.

52% побоюються можливості особисто захворіти коронавірусом, 47% — не бояться цього. Можливого захворювання своїх близьких і рідних побоюються більше — 83%.

Опитування проводилося 6-7 квітня методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Аудиторія: населення України віком від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом поселення. Вибіркова сукупність: 2 500 респондентів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою ймовірністю 0,95: не більше 2,0%.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко закликав українську владу ввести локдаун по всій країні. Столичний градоначальник підкреслив, що Україна знаходиться в трійці країн Європи щодо поширення COVID-19.

7 квітня голова уряду Денис Шмигаль заявив, що в Україні немає необхідності вводити локдаун. Прем'єр-міністр вважає, що адаптивний карантин працює і дає результати.