В Україну не пустили повний автобус білорусів з підробленими результатами ПЛР-тестів

Україна, кордон, білоруси, довідка, ПЛР-тест
Фото: ГПСУ

За словами прикордонників, бланки документів істотно відрізнялися від оригіналу.

У суботу, 10 квітня, українські прикордонники в пункті пропуску «Дольськ» виявили 35 підроблених довідок про проходження ПЛР-тестування на коронавірус. Про це повідомляє прес-служба ДПСУ.

Всі "липові" документи пред'явили громадяни Білорусі, які збиралися на автобусі в'їхати на територію України.

Сумніви в достовірності документів у співробітників ДПСУ виникли під час стандартної перевірки результатів тесту на COVID-19. В ході більш ретельного розгляду прикордонники з'ясували, що бланки суттєво відрізняються від оригіналу, а також на документах відсутні обов'язкові реквізити.

Україна, кордон, білоруси, довідка, ПЛР-тест
Фото: ГПСУ

Крім цього, у кількох пасажирів довідки про проходження тесту на коронавірус були навіть з однаковими номерами.

Україна, кордон, білоруси, довідка, ПЛР-тест
Фото: ГПСУ

За даним фактом поінформовано співробітників Нацполіціі і направлено повідомлення про виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст.358 КК.

Громадянам Білорусі співробітники ДПСУ були змушені відмовити у в'їзді на територію України.

Нагадаємо, у Великобританії вже запущені COVID-паспорта. Їх отримуватимуть ті британці, які пройшли вакцинацію і отримали паспорт вакцинації, вони зможуть першими відвідувати футбольні матчі і нічні клуби.

До середини травня Іспанія збирається впровадити подібні COVID-паспорта. На даний момент в країні першу дозу вакцини від коронавірус отримали 4,8 млн осіб, а другу — 1,4 млн.

В цей же час, ВООЗ підтримує ідею введення такого документа, але за однієї умови. В організації вважають, що COVID-паспорта не повинні використовуватися для того, щоб обмежити пересування людей.