Ще один референдум. "ДНР" може незабаром "попроситися" до складу Росії, — ЗМІ

Денис Пушилін, голова "ДНР", звернення до Путіна, загострення на донбасі, війна на донбасі
Фото: YouTube | Ватажок так званої "ДНР" Денис Пушилін

Журналісти стверджують, що в розпорядження українських спецслужб потрапили три варіанти листи Дениса Пушиліна Володимиру Путіну.

Бойовики так званої "ДНР" попередньо підготували три різні варіанти звернення до президента Росії Володимира Путіна, які включають в себе прохання про військову допомогу і включення "ДНР" складу Росії. Про це повідомляє ZN.ua з посиланням на українські спецслужби.

Спецслужби нібито отримали в розпорядження тексти листів, які підготувало так зване "Міністерство закордонних справ ДНР" на ім'я президента Росії Володимира Путіна. Всі документи, за словами журналістів, підписані ватажком бойовиків "ДНР" Денисом Пушиліним.

"По дипломатичним каналам і комунікаційним лініям між спецслужбами інформація вже передана країнам-партнерам України", — йдеться в матеріалі.

Перший варіант звернення — прохання надати терористам "військову допомогу, спрямовану на припинення широкомасштабних військових дій і агресії України".

У другому бойовики просять прийняти їх до складу Росії разом з територією так званої "ДНР".

"Прошу вас прийняти нашу республіку до складу Російської Федерації. Всі наші жителі бажають стати частиною великої держави Росія. Свідченням цього є результати референдуму, що відбувся 11 травня 2014 року, а також численні черги на придбання російського громадянства", — йдеться в документі.

Пушилін, за даними журналістів, зазначає, що в разі потреби жителі "республіки" готові повторно висловити своє волевиявлення, яке підтверджує бажання приєднатися до своєї історичної батьківщини".

Існує нібито і третій варіант. Там Пушилін просить Путіна визнати "ДНР" як "незалежну демократичну правову соціальну державу". Крім цього, лідер бойовиків просить президента РФ розглянути можливість укладення договору про дружбу і співробітництво між "ДНР" і Російською Федерацією, передбачивши співробітництво в сфері оборони.

Журналісти відзначають, що преамбула у всіх трьох варіантах листів однакова. В ній Пушилін висловлює Путіну подяку за "співчутливе ставлення до долі жителів Донбасу і безцінну допомогу, яка допомагає нам виживати під натиском київської влади з 2014 року". Там же Пушилін Денис Володимирович нібито говорить, що рішення президента РФ визнати документи, видані в так званих "ДНР" і "ЛНР", а також можливість для їх жителів отримати російське громадянство — "безцінне для людей, які відчувають себе росіянами за духом і вважають своїм головним метою інтеграцію в російський соціально-політичний і культурний простір".

Лідер бойовиків також високо оцінює "посередницькі зусилля Російської Федерації в Мінському переговорному процесі".

У документі також нібито йдеться, що Україна, яка отримує всебічну підтримку США і інших західних країн, "зважилася на силове вирішення конфлікту" на території "ДНР".

Раніше сьогодні міністр оборони України Андрій Таран заявив, що Росія готова до відновлення активної агресії проти нашої країни. Приводом для неї може стати спровоковане загострення обстановки в районі конфлікту або звинувачення України в порушенні прав російськомовних або "новонавернених" громадян РФ.

Також стало відомо, що Росія накопичує війська під кордоном з Україною. Розслідувачі показали, як виглядає військова база під Воронежем з супутника. А на кримському мосту помітили велику колону техніки і артилерії.