Біля залізничного вокзалу в Києві знесли 120-річний будинок Уткіна: прокуратура відкрила провадження (фото)

знесення будинку Уткіна, будинок Уткіна, Петлюри, вокзал, київ
Фото: Антон Короб | Будинок Уткіна в Києві

На місці історичної будівлі планують побудувати 26-поверховий "апарт-готель".

У Києві знесли будинок Уткіна, який знаходився біля центрального залізничного вокзалу, по вул. Петлюри, 29. Через це Шевченківська окружна прокуратура Києва відкрила кримінальне провадження.

"Шевченківською окружною прокуратурою міста Києва здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому за зверненням громадської організації щодо факту самовільного проведення будівельних робіт, а саме демонтажу будинку Уткіна по вул. Симона Петлюри у Шевченківському районі міста Києва", — відзначають в прокуратурі.

В рамках провадження, відкритого за статтею 356 ККУ ("самоправство"), співробітники поліції провели огляд місця знесення будівлі, допитали свідків і витребували документи, що дозволяють будівельні роботи.

Оцінку законності дій забудовника в прокуратурі нададуть після отримання відповідей від контролюючих інстанцій.

Правоохоронці зазначили, що розгляд з цього питання почали після відповідного звернення від громадської організації.

Мова про організацію "Мапа реновації". Саме її представники в суботу, 10 квітня, повідомили в Facebook про знесення будинку Уткіна і викликали поліцію.

Користувач Facebook Ілля Соколов повідомив, що демонтаж будівлі розпочався ще вночі 20 березня. За його словами, будинок знаходився в "нормальному, навіть чудовому стані".

За інформацією видання "Хмарочос", на місці будинку Уткіна планують побудувати 26-поверховий "Апарт-готель Times" на 352 номери. На сайті забудовника згадуються 15 поверхів, однак на сайті LUN.ua вказано 26 поверхів. Втім, опублікований план демонструє, що в будинку буде побільше поверхів.

знесення будинку Уткіна, будинок Уткіна, Петлюри, вокзал, київ
Що побудують на місці будинку Уткіна

"Хмарочос" розповідає, що в 2003 році ця земельна ділянка була передана компанії "Приват" на 25 років (до 2028 року) для експлуатації адміністративної будівлі. У 2018 році Департамент містобудування та архітектури КМДА видав компанії "Приват" містобудівні умови на реконструкцію нежитлової будівлі під готель.

У 2020 році Київрада нібито намагалася розірвати договір оренди з посиланням на те, що "недобросовісний землекористувач" вже почав зносити споруди на ділянці і планує будівництво багатоповерхового житлового комплексу, що суперечить Генплану міста.

знесення будинку Уткіна, будинок Уткіна, Петлюри, вокзал, київ, архівне фото
Архівне фото будинку Уткіна в Києві
Фото: pastvu.com

На початку березня стало відомо про те, що в Одесі обвалилася частина старовинного памʼятника архітектури, в якому жили люди.

Нагадаємо, раніше Фокус розповідав про "реновацію по-українськи" і про те, що чекає застарілий житловий фонд.