У МОЗ назвали склад вакцин від коронавірусу, які застосовують в Україні

вакцина, коронавірус, склад, фото
Фото: УНІАН

За словами чиновників, вакцини можуть викликати алергічну реакцію. Тому потрібно знати, з чого вони складаються.

У рекомендаціях із вакцинації проти COVID-19, які Міністерство охорони здоров'я затвердило в лютому, йдеться про те, що особливу увагу слід приділяти можливості алергічних реакцій. Щоб оцінити цю можливість, потрібно знати склад препарату. Цю інформацію міністерство зробило загальнодоступною тільки зараз.

На сьогоднішній день в Україні вже використовують вакцину CovieShield/AstraZeneca, починають застосування CoronaVac, а також очікують AstraZeneca південнокорейського виробника SK Bioscience та вакцину Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

У загальному випадку склад вакцин проти COVID-19 різний, він залежить від технології, яка використовувалася для їх розробки. Однак вакцини AstraZenecа різних виробників мають однаковий склад.

склад, вакцина, Pfizer, astrazeneca, інфографіка
склад, вакцина, CoronaVac, алергія, інфографіка
склад, вакцина, Pfizer, алергія, інфографіка

Нагадаємо, Федеральне агентство охорони здоров'я США призупинило використання вакцини Johnson & Johnson і закликало владу всіх штатів наслідувати їхній приклад до закінчення розслідування випадків утворення тромбів після щеплень цією вакциною.

У Канаді на упаковці вакцини AstraZeneca почали позначати, що щеплення може викликати тромбоз. А жителям старше 55 років його поки не колотимуть.