В Україні почалася вакцинація китайським щепленням CoronaVac, — МОЗ

CoronaVac, вакцина, китайська вакцина, щеплення, коронавірус, covid-19
Фото: Суспільне | Вакцина CoronaVac

Україна замовила 2 млн доз CoronaVac, але виробник вакцин доставив поки тільки 200 тисяч.

МОЗ України повідомив, що в країні розпочата вакцинація від коронавірусу препаратом CoronaVac китайського виробника Sinovac Biotech. Про це повідомляє прес-служба відомства у Facebook.

"В Україні почалася вакцинація вакциною CoronaVac проти COVID-19 виробництва Sinovac Biotech. Перш за все вакцинуватимуть маломобільні групи населення, людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядають", — кажуть у відомстві.

Крім того, щеплення від коронавірусу китайським препаратом отримають люди, які будуть залучені до проведення в ЗНО у 2021 році, спортсмени, які представлятимуть Україну на Олімпійських іграх у Токіо, а також патрульних поліцейських.

У відомстві підкреслюють, що термін придатності вакцини CoronaVac становить 24 місяці. В Україну вакцина прибула в однодозних флаконах.

"Для повної імунізації від COVID-19 потрібно дві дози вакцини, інтервал введення яких становить 28 днів", — повідомили в Міністерстві охорони здоров'я, додавши, що за кожною людиною, яка одержала першу дозу, буде відразу ж зарезервована й друга доза.

Перевозити та зберігати CoronaVac можна за температури від 2 до 8 градусів, захищаючи від потрапляння сонячного світла. Транспортуватимуть вакцину в спеціальних контейнерах.

Раніше глава МОЗ Максим Степанов повідомив, що CoronaVac пройшла лабораторні дослідження в Україні та її вже розвозять у регіони. Степанов підкреслив, що вакцина успішно використовується в багатьох країнах.

Україна закупила майже 2 млн доз китайської вакцини CoronaVac від компанії Sinovac. 200 тисяч із них вже прибули до України.

Клінічні випробування препарату CoronaVac провели в кількох країнах, вони показали різну ефективність препарату. Так, ефективність цієї вакцини під час тестування в Індонезії склала 65,3%, а в Бразилії — всього 50,4%.