Епідемія коронавірусу в Україні йде на спад, — Степанов

ляшки, виктор ляшки, мінохоронздоров'я, заступник міністра, третя хвиля коронавируса
Фото: Скріншот | Максим Степанов

За словами глави МОЗ, Україна "витримала черговий стрибок захворюваності COVID-19".

Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що епідемія коронавірусу в Україні йде на спад. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, Україна "витримала черговий стрибок захворюваності COVID-19" і тепер стабілізація ситуації спостерігається в багатьох областях.

"Уже 10 днів ми спостерігаємо спад захворюваності в Україні. Вчора був перший день, коли кількість виписаних із лікарень перевищила на 22,8% кількість госпіталізованих. Якщо подивитися на рівень госпіталізації, минулого тижня в лікарні потрапили на 2 тисячі пацієнтів менше, ніж позаминулого. Також ми бачимо зниження кількості захворілих", — заявив міністр.

На його думку, адаптивний карантин "був певним балансом між життям країни, роботою підприємців та епідеміологією".

Однак, каже Степанов, у деяких областях України ситуація залишається "надскладною". Зараз, заявив Степанов, важка ситуація в Києві, Київській, Львівській та Полтавській областях.

"Дуже важливо продовжувати дотримуватися встановлених обмежень та протиепідемічних заходів — носити маски, користуватися антисептиками, уникати скупчень людей", — повідомив міністр.

Нагадаємо, раніше заступник голови МОЗ Віктор Ляшко заявив, що українцям варто готуватися до можливої четвертої хвилі коронавірусу, яка очікується восени. Кінець третьої хвилі COVID-19 в Україні, за його словами, очікується до середини-кінця травня 2021 року.

Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що в Україні немає необхідності вводити тотальний локдаун. За його словами, адаптивний карантин, який раніше запровадив уряд, працює і дає результати.

Про те, що в Україні почалася третя хвиля коронавірусу заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час прес-конференції 4 березня. Шмигаль також заявив, що процес вакцинації від коронавірусу у всьому світі триватиме не менше двох років. І протягом цього періоду доведеться продовжувати дезінфікувати руки, не забувати про масковий режим і дотримуватися соціальної дистанції.