У Бориспільській колонії спалах коронавірусу, один засуджений помер, — Денисова

Бориспільська колонія, в'язниця, ув'язнені, коронавірус
Фото: antydot.info

Кількість заражених збільшилася до 43. Прокуратура відкрила провадження за фактом порушення санітарних правил.

Кількість увʼязнених, що заразилися коронавірусом, у Бориспільської колонії №119 збільшилася до 43. Про це повідомила уповноважена з прав людини Людмила Денисова у Facebook.

За словами омбудсмена, один з увʼязнених помер.

Денисова заявила, що за фактом порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням в колонії Бориспільської окружної прокуратури розпочато кримінальне провадження.

Раніше омбудсмен повідомляла, що в установі, крім стоматолога, немає іншої кваліфікаційної медичної допомоги. Денисова говорила, що керівник установи не виконує рекомендації, які йому дали за результатами попередніх візитів співробітників Офісу омбудсмена.

Нагадаємо, минулого року у Чернівецькому слідчому ізоляторі група вʼязнів влаштувала протест проти розміщення у СІЗО чоловіка з підтвердженим діагнозом COVID-19. У трьох камерах на знак протесту забарикадувалися, троє вʼязнів нанесли собі тілесні ушкодження. Також два співробітника СІЗО попросили відправити їх у відпустку.

Зазначимо, глава Мінʼюсту Денис Малюська заявив, що найближчим часом в Україні може зʼявитися новий вид покарання для злочинців — пробаційний нагляд. Міністерство юстиції вже підготувало відповідний законопроект. Малюська також повідомив, що вже розроблений великий проект по перенесенню СІЗО з центрів міст на околиці або за межі міста.