Наявність депозитів і покупка валюти будуть враховуватися при призначенні субсидій, — Мінфін

субсидії, верифікація, доходи, фото
Фото: KP.UA

Зміна правил нарахування субсидій, за словами чиновників, допоможе ефективніше використовувати бюджетні кошти.

Кабмін 14 квітня ухвалив постанову, якою посилив адресність надання житлових субсидій. Як повідомляється на сайті Мінфіну, це зроблено "для ефективного і раціонального використання бюджетних коштів".

Пропонується:

  • переглянути підходи до обліку майнового стану, зокрема при призначенні житлових субсидій враховувати отримані доходи від депозитів, дивіденди від цінних паперів і т.д.;
  • скасувати діяльність і повноваження комісій, утворених місцевими органами влади, які могли прийняти рішення про призначення субсидій, хоча формально вони й не були призначені;
  • при призначенні житлових субсидій враховувати факти вчинення цінних покупок, наявність банківських депозитів, здійснення операцій з купівлі валюти та банківських металів, перетин державного кордону тощо.

Нагадаємо, за 2020 рік міністерство фінансів у результаті перевірок виявило проблеми з виплатами на суму 1,6 млрд грн. Міністр Сергій Марченко пояснив, що після верифікації соціальних виплат чиновники можуть виявити нестикування у даних про одержувачів і провести додаткові перевірки. Якщо виявиться, що громадяни отримували гроші неправомірно, то представники влади звертаються до суду з позовами про повернення коштів. У 70% випадків йдеться про житлові субсидії.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що п'ять мільйонів домогосподарств в Україні отримують фінансову допомогу, з них 3 млн оформили субсидію. За словами глави уряду, грошей у бюджеті вистачить усім людям, хто їх справді потребує. При цьому середня субсидія в Україні становить близько 570 грн, а компенсацію за електроопалення отримують 572 тисяч споживачів.