Ізраїль може провести третій етап випробувань своєї вакцини в Україні, — посол

Євген Корнійчук, посол України в Ізраїлі, дипломат, вакцинація, випробування вакцини
Фото: LIGA.net | Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук

Українська сторона висунула Ізраїлю відповідну пропозицію, і вона передбачає подальше виробництво вакцини на території нашої країни.

Ізраїль, який в середині літа завершить другий етап випробувань своєї нової вакцини від COVID-19, розглядає можливість провести третій етап в Україні. Про це заявив на своїй сторінці у Facebook надзвичайний і повноважний посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук.

З відповідною пропозицією виступила українська сторона, вона передбачає подальшу можливість виготовлення вакцини, зокрема, на українських потужностях.

"Ізраїль зараз вивчає пропозицію, я сподіваюся, що вона буде сприйнята позитивно. Вже чітко зрозуміло, що пандемія коронавірусної інфекції затягнеться не на один рік у світі. І виготовлення вакцини, її доступність для наших громадян — питання дуже чутливе та важливе для нас", — зазначив він.

Пропозиція була зроблена під час візиту української делегації на чолі з віце-премʼєр-міністром — міністром із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексієм Резніковом і за участю заступника голови Офісу президента Ігоря Жовкви.

Під час візиту були проведені зустрічі з премʼєр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу, радником із питань національної безпеки та головою Ради з нацбезпеки країни Меїром Бен-Шабат, главою МВС Ізраїлю Аріє Дері, політичним директором і заступником генерального директора МЗС Ізраїлю Алоном Баром і заступником міністра охорони здоровʼя Йоав Кішем.

"Спільними зусиллями ми вирішили низку важливих для нашої країни питань, зокрема, щодо взаємодії в сфері торгівлі, інвестицій, медицини і в питанні подолання пандемії COVID-19.

Як повідомляє Reuters, випробовувати ізраїльську вакцину на тваринах завершили в березні 2020 року, після чого перейшли до випробувань на людях. Для третього етапу випробувань країна планує залучити 30 тисяч добровольців.

Розробкою цієї вакцини займався Інститут біології, підлеглий Міністерству оборони Ізраїлю.

Раніше стало відомо, що в Україні почалася вакцинація китайської CoronaVac. У МОЗ повідомили, що нею будуть насамперед вакцинувати маломобільні групи населення, людей з інвалідністю та тих, хто за ними доглядає.

Україна закупила майже 2 млн доз китайської вакцини CoronaVac від компанії Sinovac. 200 тисяч із них вже прибули до України.

Клінічні випробування препарату CoronaVac провели в кількох країнах, вони показали різну ефективність препарату. Так, ефективність цієї вакцини під час тестування в Індонезії склала 65,3%, а в Бразилії — всього 50,4%.