Депутати прийняли "остаточне рішення" щодо розмитнення "євроблях", — Гетманцев

автомобілі, євробляхи, реєстрація, закон, фото
Фото: ТСН

Штраф за незаконне перебування автомобіля в Україні знижений з 170 тисяч грн до 8,5 тисяч.

Верховна Рада 15 квітня ухвалила в цілому законопроекти 4643-д і 4644-д. "Остаточне рішення-компроміс в дуже складному, нестерпно запущеному питанні авто на єврономерах, прийнято", — заявив глава фінансового комітету ВР Данило Гетманцев.

"Закликаю українців не купувати надалі нехай і дешеві, але не розмитнені авто на єврономерах. Повірте, ви втратите. Сьогоднішнє рішення щодо розмитнення точно останнє", — додав нардеп.

Закони передбачають встановлення терміну 180 днів для пільгового оподаткування ПДВ та акцизним податком транспортних засобів особистого користування, ввезених в Україну з порушеннями митного законодавства. Також на цей термін встановлюється пільгове митне оформлення автомобілів, включаючи звільнення від мита.

Вказані чіткі вимоги до "пільгових" транспортних засобів. Це повинні бути автомобілі особистого користування, які були у використанні, і з року випуску яких минуло більше п'яти років.

Закон знижує штраф за незаконне перебування авто в Україні з 170 тисяч грн до 8,5 тисячі. Після сплати штрафу можна або вивезти авто за кордон, або розмитнити його.

Закони поширюються на автомобілі, завезені в Україну до 1 січня 2021 року.

Дозволяється розмитнити один транспортний засіб однієї категорії на одну людину.

Нагадаємо, Фокус розбирався, як купити і розмитнити "євробляху" в Україні. Згідно зі статистикою за 2020 рік в Україні 80% ринку займають вживані автомобілі. За рік вживаних автомобілів було продано більше 350 тисяч. З них на українські номери перейшли близько 40 тис. старих легкових автомобілів, ввезених з-за кордону та офіційно розмитнених. Тоді як нових автомобілів зареєстровано 85,5 тисяч.