Локдаун в Києві: Кличко заявив про посилення обмежень на Великдень і травневі свята

Віталій Кличко
Фото: КМДА | Мер Києва Віталій Кличко

Столична влада введе особливі заходи безпеки, щоб не допустити спалаху захворюваності в Києві.

Київська влада вирішила посилити карантинні обмеження в столиці на Великдень і травневі свята. Про це мер Віталій Кличко повідомив під час онлайн-брифінгу 16 квітня.

З початку травня українці традиційно відзначають весняні свята, цього року на 2 число припадає Великдень — одне з найбільших православних свят. За словами Віталія Кличка, міська комісія з надзвичайних ситуацій розробляє обмеження, які введуть у святкові дати.

"У нас попереду великі свята, і ми вже готуємо додаткові протиепідемічні заходи і норми, щоб після свят не стався інфекційний вибух", — розповів градоначальник. — "До Великодня ми їх обов'язково оприлюднимо".

Як зазначив Віталій Кличко введення суворих обмежень в Києві дозволило поліпшити епідемічну ситуацію, однак вона все ще залишається важкою. Він нагадав, що посилений карантин в місті діятиме до 30 квітня, але його можуть продовжити, якщо показники не покращаться. Щоб цього не сталося, киянам потрібно подбати про здоров'я і дотримуватися чинних правил.

"Рішення про ослаблення обмежень прийматиме комісія з надзвичайних ситуацій міста, до складу якої входять фахівці різних сфер. Зокрема, і медики — інфекціоністи та епідеміологи", — додав Кличко.

Раніше Віталій Кличко заявив, що комісія з ТЕБ та НС продовжила локдаун в Києві до 30 квітня через критичну ситуацію в лікарнях зі смертністю і заповненістю ліжко-місць. За його словами, медустанови переповнені через поширення мутованих штамів коронавірусу.

У Києві пройшли протести проти продовження локдауну, протестувальники зібралися під будівлею КМДА 14 квітня і зажадали послабити обмеження.

Віталій Кличко заявив про переговори щодо закупівлі вакцин для Києва в обхід Кабміну, але заступник голови МОЗ Віктор Ляшко дорікнув йому у відсутності таких повноважень.