У Києві провели першу трансплантацію кісткового мозку в комунальній клініці

трансплантація, київ, кістковий, мозок, фото
Фото: ТСН | Київський центр трансплантації кісткового мозку

Щоб такі операції стали можливими, зараз відпрацьовується новий механізм їх фінансування.

У столиці провели першу трансплантацію кісткового мозку в рамках реалізації пілотного проекту зі зміни механізму фінансового забезпечення операцій з трансплантації.

"Успіх операції довів можливість виконувати операції третього рівня (високотехнологічні) на базі комунальної клініки", — сказала директорка департаменту охорони здоров'я КМДА Валентина Гінзбург.

Операцію провели в комунальному некомерційному підприємстві "Київський центр трансплантації кісткового мозку" ("КЦТКМ").

До цієї трансплантації медики готувалися з лютого. Тоді в Центр на консультацію потрапив 18-річний хлопець із важким діагнозом. Після проведення консультації було ухвалене рішення про можливість проведення алогенної (тобто з використанням чужих стовбурових клітин) трансплантації кісткового мозку, розповіла Гінзбург.

За результатами спеціальних аналізів, проведених у "КЦТКМ", був підібраний сімейний донор — рідний брат хворого, і розпочата термінова підготовка до алогенних трансплантацій.

У підготовці були задіяні фахівці клініки "Охматдит". Там же були отримані специфічні медикаменти.

Трансплантація була виконана 17 березня. "Зараз ми можемо говорити, що операція пройшла успішно. Післяопераційний період проходить без важких ускладнень. Приживлення трансплантата було помічене вже на 15 день. Пацієнт продовжує приймати імуносупресивну терапію і потроху готується до виписки", — запевнила Гінзбург.

Вона зазначила, що для забезпечення можливості проведення трансплантації кісткового мозку "КЦТКМ" із 2020 року проводив підготовчу роботу. Зокрема, була освоєна технологія підбору пар "донор-реципієнт", встановлені нові фільтри у відділенні трансплантації кісткового мозку та інтенсивної терапії для забезпечення асептичних умов перебування пацієнтів, отримане нове обладнання.

Нагадаємо, у 2021 році в Україні планують провести 250 різних трансплантацій. Це вдвічі більше, ніж минулого року.

Раніше Фокус писав про те, що змінить новий закон про трансплантацію.

У березні київському Центрі нефрології вперше зробили операцію з пересадки нирки.