Помер відомий український письменник і політик Володимир Яворівський

Володимир Яворівський, письменник, екс-нардеп, помер,
Фото: 24 канал | Володимир Яворівський

Яворівський – один з головних засновників Народного Руху України, а також депутат парламенту пʼяти скликань.

У суботу, 17 квітня на 79-му році життя помер популярний український письменник і громадсько-політичний діяч Володимир Яворівський.

Про це повідомив в соцмережі Facebook колишній депутат Львівської міської ради Ігор Телішевський.

"Відійшов у вічність Володимир Яворівський – український письменник, політичний діяч, один з творців української незалежності. Співчуття рідним і близьким! Вічна пам'ять ...", – йдеться в повідомленні.

Собщение Ігоря Телішевський

Володимир Олександрович Яворівський народився в жовтні 1942 року в Крижопільському районі Вінницької області. У 1964 році закінчив Одеський університет за спеціальністю "Українська мова та література".

Працював редактором одеського радіо, кореспондентом в редакціях різних газет і радіостанцій, кіносценаристом, літературним консультантом. З жовтня 2001 по листопад 2011 року очолював Національну спілку письменників України.

Володимира Яворівського вважають одним з головних засновників Народного Руху України, в 1989 році він очолював його Оргкомітет з проведення Установчого з'їзду.

Є лауреатом Державної премії УРСР ім. Шевченко (1984 рік) за повість "Вічні Кортеліси", в якій описана діяльність ОУН-УПА в 1942 році.

Володимир Яворівський – автор відомих романів "З висоти вересня", "Ланцюгова реакція", "Марія з полином у кінці століття" та інших. Нагороджений орденами "За заслуги" III ступеня, Христа Спасителя, лауреат премії імені Дмитра Загула.

Нагадаємо, 13 квітня на 72-му році життя помер відомий білоруський музикант, колишній соліст і керівник популярної групи "Пісняри" Леонід Борткевич.

20 березня оперний співак, народний артист СРСР Євген Нестеренко помер у Відні від наслідків коронавируса.

3 березня помер спортивний коментатор російського телеканалу "Матч ТВ" Юрій Розанов. Найімовірніше, причина смерті рак легенів, з яким коментатор боровся з травня 2019 року.