Названо кількість "Нептунів" і ракет для "Вільхи", які КБ "Луч" виробляє для ЗСУ (відео)

озброєння для ЗСУ, поставки озброєння в армію
Фото: скриншот | РК "Вільха"

В умовах обмеженого фінансування робота над ракетними комплексами "Нептун" йде за графіком. У той же час у війська поставляється "урізана" версія ракет для "Вільхи" з дальністю до 70 км.

Генеральний конструктор і гендиректор КБ "Луч" Олег Коростельов повідомив, як йде робота над ракетними комплексами "Нептун" і "Вільха", що поставляються в українську армію. Про це він розповів в програмі Security talks.

За словами Коростельова, виробництво ракетних комплексів "Нептун" триває, попри неповне фінансування Міноборони. Відомство поки лише перерахувало підприємству аванс, якого недостатньо для завершення робіт.

Перший дивізіон в ЗСУ поставлять в першому кварталі 2022 року. При цьому частина техніки побудують раніше — до 30-ї річниці незалежності України, для участі в параді.

"За планом, який я підписав з Міноборони, в першому кварталі наступного року у нас здача в цілому. Звичайно, частина техніки ми плануємо зробити до 30-річчя незалежності України. Інша частина буде проводитися за графіком, який затверджений і узгоджений", — розповів Коростельов.

Як в КБ "Луч" йде робота над РК-360 "Нептун" — відео

Потенційно мова йде про 5 дивізіонах "Нептунів", але тепер контракт передбачає тільки 3. У один дивізіон входить:

  • 6 уніфікованих пускових установок УСПУ-360;
  • 6 транспортно-заряджаючий машин ТЗМ-360;
  • 6 транспортних машин ТМ-360;
  • Мобільний командний пункт дивізіону РКП-360.

Нептун — береговий мобільний протикорабельних ракетний комплекс. Його розробили у 2018 році силами КБ "Луч" в кооперації з багатьма іншими українськими підприємствами. Калібр ракет коливається від 340 мм до 420 мм, в залежності від ракети. Вага бойової частини — 150 кг. Дальність стрільби від 7 до 280 км.

озброєння ВМС України, ракетний комплекс
РК-360 "Нептун"
Фото: Вiкiпедiя

Також у війська тривають постачання РСЗВ "Вільха". Перша партія надійшла у війська у 2019 році в кількості 48 ракет Р624. За весь 2020 рік було придбано 44 ракет. У війська надходить "коротка" версія, яка має дальність стрільби до 70 км. Версія "Вільха-М" все ще перебуває на етапі випробувань. Її відмінність в тому, що дальність стрільби збільшена до 130 км.

РСЗВ "Вільха" — ракетний комплекс калібром 300 мм. Розроблено на основі радянських "Ураганів" такого ж калібру. Перебуває на озброєнні з 2018 року.

озброєна техніка ЗСУ, ракетні комплекси, військовий парад, РСЗВ "Вільха"
РСЗВ "Вільха" на параді у 2018 році
Фото: Вiкiпедiя

Нагадаємо, під час виставки в Іраку IQDEX 2021 КБ "Луч" представило "Вільху" для іноземних замовників.

З 15 березня в ВМСУ передали перші зразки ракетного комплексу "Нептун". У червні 2020 комплекс успішно завершив державні випробування.