Жорстоко катував проукраїнських жителів: Поліція оголосила підозру бойовику "МДБ ДНР"

Бойовики, МГБ
Фото: Скріншот | Бойовики МДБ на Донбасі

Одного з постраждалих викрали і два роки катували на донецькому заводі. За тортури відповідав 28-річний "оперуповноважений" з позівним "Бек", вважають поліцейські.

Українські правоохоронці заочно оголосили підозру в тортурах мирного населення Донецька ще одному учаснику так званого "Міністерства державної безпеки ДНР". Про це повідомляє відділ комунікації Національної поліції Донецької області на офіційному сайті.

Співробітники міграційної поліції встановили, що в 2016 році підозрюваний з позивним "Бек" став "оперуповноваженим" незаконного формування та отримав завдання знаходити проукраїнські налаштованих людей серед мирного населення. Людей затримували доставляли для допиту з пристрастю на донецький завод "Ізолляція".

За інформацією слідства, Бек застосовував до затриманих фізичне та психологічне насильство. Так одного з полонених вкрали, вдянувши пакет на голову та наручники, після чого привезли на завод, два роки піддавали тортурам, били руками і ногами.

Як підкреслила прес-служба, поліція зібрала достатньо доказів, що вказують на причетність підозрюваного до злочинів. Йому інкримінують участь у незаконних збройних формуваннях, терористичних організаціях, порушенні законів війни, жорстоке поводження з цивільними.

Всього правоохоронці заочно притягують до відповідальності 11 підконтрольних РФ бойовиків, яких вважають причетними до викрадань і тортур людей на заводі "Изолляция".

Раніше прокуратура повідомила про підозру іншому бойовику "МДБ ДНР", якому також інкримінують тортури мирних жителів Донбасу на заводі "Изолляция". Передбачається, що він топив своїх жертв.

Зʼявилася інформація, бойовики готують Донецьк до боїв — закладають вікна адміністративних будівель мішками з піском, вивозять архіви та роздають документи співробітникам.

СБУ затримала екс-чиновницю так званої "ЛНР", яка намагалася оселитися в Україні. За інформацією СБУ, вона чотири роки працювала спільно з бойовиками й агітувала мешканців міста Должанська на користь РФ, як керівник "управління культури, молоді та спорту" окупаційної адміністрації.