У Києві від COVID-19 померла жінка, яку лікарі нібито не хотіли переводити в реанімацію

Київ, коронавірус, COVID-19
Фото: Antonia Celina / Facebook | Світлана, яка померла від коронавірусу в Києві

Сина пацієнтки змусили шукати апарат ШВЛ, а потім оголосили, ніби його нікуди поставити. Волонтерка впевнена, що медики приховували вільне місце.

47-річна жінка з коронавірусною інфекцією померла в київській лікарні №8 після того, як родичів попросили шукати місце в реанімації іншого медзакладу. Про це волонтерка Антоніна Селіна розповіла у "Фейсбук".

За словами автора, маму її друга госпіталізували з COVID-19, вона також мала діабет і низку хронічних захворювань. У ніч із суботи на неділю у Світлани впала сатурація, вранці лікарі попросили сина привезти апарат для штучної вентиляції легенів (ШВЛ), а коли чоловік його знайшов — наказали шукати місце в реанімаційному відділенні іншої лікарні.

"Якщо ви жінка в розквіті сил, але з діабетом і хронічними захворюваннями, енцефалопатією на тлі ковіду, вас не захочуть рятувати", — зазначила Антоніна Селіна. — "Костя був готовий купити ШВЛ, лікарі твердили "місця для нього немає".

волонтер
Допис волонтерки Антоніни Селіної
Фото: Скриншот

Навіть коли для Світлани знайшлося місце в іншій лікарні — її не змогли перевезти через занадто тяжкий стан. Як стверджує волонтерка, за допомогою знайомих Костянтину вдалося знайти для мами місце в реанімації 8-ї лікарні, де її інтубували, але було вже надто пізно.

"Чому Світлану відразу не перевели в реанімацію? Чому потрібно обривати телефони можновладців, щоб домогтися адекватного лікування в столичній лікарні №8? Чому співробітники лікарні №8 приховували реанімаційне місце?", — обурилася Селіна в дописі.

Раніше чоловік повідомив про трагічну смерть жінки від коронавірусу в Харкові. Жінка потрапила в лікарню і народила дитину, проте лікарі нібито не змогли розпізнати у неї цитокіновий шторм і гостру нестачу кисню.

Мер Віталій Кличко показав, як лікують дітей в коронавірусній лікарні Києва. Він підтвердив, що останнім часом лікувати маленьких пацієнтів стало набагато складніше через більш важкі форми захворювання.

Харківський журналіст розповів про лікування в ковід-лікарні, що кишить тарганами.