Під Одесою розкрили схему з торгівлі українцями: обманом вивозили до Франції (відео)

поліція
Поліція провела спецоперацію з припинення торгівлі людьми

За півтора року з України до Франції вивезли сотні людей, повідомляють в поліції. За кожного обманутого мігранта зловмисники отримували майже тисячу євро.

В Одеській області правоохоронці розкрили злочинну схему з торгівлі людьми та затримали вісьмох підозрюваних. Подробиці повідомляє прес-служба Національної поліції регіону.

За даними слідства, учасники злочинної групи знаходили в Одеській області людей з фінансовими проблемами, яких відправляли до Франції на "екскурсію". У місті Мелен у постраждалих забирали документи та гроші, а потім змушували отримувати статус біженців та допомоги у зв'язку зі збройним конфліктом на Донбасі.

Національна поліція
Національна поліція провела обшуки
Фото: Національна поліція

Згідно з місцевими законами, такі заяви розглядають приблизно дев'ять місяців. На цей термін влада Франції видавала громадянам України банківські карти для отримання щомісячної грошової допомоги. Коли всі документи були оформлені, передбачувані аферисти забирали карти та заробляли приблизно по тисячі євро на кожну жертву. Власне людей одразу ж відправляли в Україну.

Співробітники української та французької поліції успішно завершили спецоперацію, яка тривала більше півроку. В Україні затримали вісьмох людей, яким вже повідомили про підозру у вербуванні та переміщенні людей за кордоном із метою експлуатації. Крім того, групу з дев'ятьох учасників розкрили у Франції — всі вони знаходяться під арештом.

обшуки
Гроші, знайдені під час обшуків
Фото: Національна поліція

До того ж, під час одного з обшуків в Україні виявили жінку, яку насильно утримували та примушували працювати по господарству. У зв'язку з цим відкрили кримінальне провадження про викрадення людини.

Раніше в Дніпропетровській області правоохоронці з'ясували, що "реабілітаційний центр" тримав людей у трудовому рабстві. Замість лікування, пацієнтів примушували працювати на замовлення третіх осіб, а організатори клали гроші в свою кишеню.

Нещодавно після смерті українця в Португалії розформували державний орган, який раніше розслідував торгівлю людьми. Місцева влада з'ясувала, що співробітники Служби у справах іноземців та кордонів SEF насмерть забили громадянина України Ігоря Гоменюка в аеропорту Лісабона.

У Києві заарештували нового підозрюваного у викраденні активістів Майдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького. Правоохоронці впевнені, що затриманий разом зі співучасниками вивіз викрадених у ліс і піддавав тортурам.