Платна вакцинація від коронавірусу в Україні протягом 2021 року недоцільна, — Ляшко

Віктор Ляшко, санлікар, мінохоронздоров'я, платна вакцина, платна вакцинація від коронавируса, COVID-19
Фото: скриншот | Головний санлікар України Віктор Ляшко

За словами головного санлікаря, наразі у світі є дефіцит препаратів від COVID-19 і уряди країн розподіляють препарати по найбільш вразливих категоріях населення.

Головний санітарний лікар і заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Україні платна вакцинація від коронавірусу протягом 2021 року не є доцільною. Про це він сказав в ефірі програми "Сніданок з 1 + 1".

"Можлива платна вакцина. Але якщо за планом усе буде добре і всі контрактні зобов'язання будуть виконані, то протягом 2021 року вона недоцільна", — розповів Ляшко.

Він заявив, що на поточний момент у світі є дефіцит препаратів від коронавірусу, їх випускають невеликими партіями, а виробники вакцин працюють, у першу чергу, з урядами країн. За словами Ляшка, уряди країн заклали у свої держбюджети необхідну кількість коштів для закупівлі вакцин від коронавірусу для всіх категорій населення, і Україна винятком не стала.

"Кожна країна розробила дорожню карту. У першу чергу пріоритизує ті групи населення, які або через професію, або за медичними показниками мають найбільші шанси інфікуватися", — зазначив Ляшко.

Головний санлікар наголосив, що до кінця 2021 року МОЗ планує вакцинувати від коронавірусу 70% населення України.

Також, за словами Ляшка, продаж вакцин від коронавірусу є "криміналом".

"Якщо хтось знає, що сьогодні можна придбати вакцину на території України за гроші — повідомляється МОЗ, МВС. Це кримінал, це порушення чинного законодавства. За це потрібно нести відповідальність", — заявив він

Ляшко розповідає про платну вакцинацію 7:17

Зазначимо, що з початку кампанії вакцинації від коронавірусу — майже за два місяці — в Україні прищепили 462 791 людину (близько 1,1% населення). При цьому дві дози препарату (завершили процес вакцинації) отримали лише 5 осіб.

Нагадаємо, що в кінці грудня 2020 року президент Володимир Зеленський заявляв, що в Україні не буде блокуватися платна вакцинація від коронавірусу та обіцяв вакцинуватися за свій рахунок. Втім, на початку березня він отримав безкоштовний укол препарату Covishield, виробленого за ліцензією Oxford/AstraZeneca.