Росія веде військову підготовку до повномасштабного вторгнення, — Кулеба

Дмитро Кулеба, Кулеба про війну, Дмитро Кулеба про війська, війська на кордоні
Дмитро Кулеба

Російські війська, сконцентровані на кордоні, через кілька тижнів будуть готові напасти на Україну, вважає чиновник.

Україна не може виключати жодного сценарію розвитку подій після стягування військ РФ до кордонів та ескалації конфлікту на Донбасі.

Про це заявив глава МЗС Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу.

За його словами, країни Заходу намагаються зрозуміти, чого саме Володимир Путін прагне досягти, загострюючи ситуацію на Донбасі і на кордоні з Україною.

Більше того, як запевняє Дмитро Кулеба, з моменту окупації Криму і початку війни на Донбасі Україна засвоїла важливий урок — від Кремля можна очікувати чого завгодно, оскільки "ніхто не міг передбачити до 2014 року, що Росія буде першою країною з часу Другої світової війни, яка спробує анексувати (частину території — ред.) у сусідньої суверенної держави".

"...Російське військове нарощування, яке відбувається зараз, є ще масовішим, ніж у 2014 році, що означає, що ми не можемо виключати жодного сценарію. Ми не можемо знати напевно, чи вирішить Москва почати новий етап агресії проти України. Але очевидно, що вони будуть вже готові зробити це через кілька тижнів", — підкреслив Кулеба під час брифінгу.

Глава МЗС не назвав можливу дату, коли війська РФ можуть перетнути лінію фронту, але Україна чітко бачить "стратегічну військову підготовку Російської Федерації".

Раніше в Євросоюзі занепокоїлися рекордним з початку війни на Донбасі скупченням російських військ на кордоні з Україною.

Також ми розповідали, як Україна може використовувати статус партнера НАТО у протистоянні з Путіним, який масово перекидає війська до наших кордонів.