Режим надзвичайної ситуації в Україні продовжений до 30 червня, — Шмигаль

кабмін, засідання, віртуальне, фото
Фото: скриншот | Голосування на віртуальному засіданні Кабміну

Уперше режим надзвичайної ситуації у зв'язку з коронавірусом був введений 25 березня 2020 року, потім його неодноразово продовжували.

На засіданні 21 квітня уряд продовжив до 30 червня режим надзвичайної ситуації в країні.

"Уряд продовжує до 30 червня режим надзвичайної ситуації і, відповідно, карантину", — сказав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Він додав, що "надзвичайна ситуація перш за все стосується органів державної влади та їхньої постійної готовності до протидії пандемії. Одночасно це ще одне нагадування всім українцям, що ми повинні залишатися обачними й обережними".

Уперше надзвичайна ситуація національного рівня у зв'язку з коронавірусом була введена в Україні 25 березня на 30 днів. Потім її неодноразово продовжували.

Згідно із законодавством, існують чотири режими функціонування держави: повсякденне функціонування, підвищена готовність, надзвичайна ситуація і надзвичайний стан.

Надзвичайна ситуація — це порушення нормальних умов життя і діяльності людей, які викликала аварія, катастрофа, епідемія, стихійне лихо, що призвели або можуть призвести до людських і матеріальних втрат, зараження людей і тварин.

Вона визначається в Кодексі цивільного захисту. Надзвичайні стани регулюються Конституцією України. Для введення надзвичайної ситуації достатньо рішення Кабінету міністрів. Введення ж надзвичайного стану має бути погоджено РНБО, потім має бути звернення до президента, а після підписання президентом — затвердження у Верховній Раді.

Введення в країні надзвичайного стану тимчасово обмежує права людей, режим надзвичайної ситуації — ні.

Нагадаємо, що до коронакризи режим надзвичайної ситуації в Україні востаннє був введений урядом Арсенія Яценюка у 2015 році на територіях Донецької та Луганської областей, як альтернатива військовому стану.

Через природні пожежі в Дворічанському районі Харківської області у вересні минулого року була введена надзвичайна ситуація регіонального рівня.