Курсанти-випускники підкорюють Скелі Довбуша на Івано-Франківщині (фото)

курсанти ЗСУ, скелі довбуша
Фото: "Армія Інформ"

Протягом 5 днів учасники навчань долають страх висоти, а також отримують навички автономного виживання в лісі.

Курсанти-випускники факультету застосування військ Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного підкорювали Скелі Довбуша, які знаходяться в Івано-Франківській області. Про це повідомляє АрміяInform.

Курс тривав 5 днів, протягом яких бійці отримували навички по переміщенню скелястим рельєфом. Всі ці дні військові ночували у наметах, харчувалися і користувалися тільки тим, що вони поклали в рюкзаки.

скелі довбуша, вчення
Фото: "Армія Інформ"

Вміння, які отримали бійці, знадобляться також і в урбанізованій місцевості, серед завалених будівель, споруд і промислових об'єктів. Скелі по висоті можна порівняти з 16-поверховими будівлями.

вчення на скелях в івано-франковщені
Фото: "Армія Інформ"

"Перш за все навчаємо учасників переміщатися скелями. Для цього обрали Скелі Довбуша, які відомі своїми ущелинами і крутими гірськими стежками. Їх висота до 50 метрів. А кути від підйому від 70 до 90 градусів", — говорить головний фахівець з фіз. підготовки Генштабу ЗСУ Микола Шевяков.

скла довбуша
Фото: "Армія Інформ"

Зазначається, що акцент робиться на безпеку під час підйому і на подолання страху учасниками випробувань. А в кінці всі курсанти-випускники пройдуть іспит, і отримають посвідчення і значок "Альпініст України". Їх видасть Федерація альпінізму і скелелазіння України.

Нагадаємо, 22 березня бійці ССО України і Литви провели спільні навчання в Карпатах. За сценарієм вони відпрацьовували ліквідацію бойовиків, які вимагали "незалежності".

Взимку бійці ЗСУ і НАТО піднялися на вершину Говерли — найвищої гори в Україні.