Україна планує внести Чорнобильську зону в список спадщини ЮНЕСКО, — Ткаченко

чорнобиль, чорнобильська зона, Прип'ять, зона відчуження
Фото: everrest-touring.com.ua

Чорнобиль, стверджує міністр, представляє інтерес для всього людства, а його історія "лежить далеко за межами України".

Міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що Україна має намір подати заявку на включення Чорнобильської зони в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це він повідомив в інтерв'ю Reuters.

"Ми вважаємо, що включення Чорнобиля в список спадщини ЮНЕСКО — перший і важливий крок на шляху до того, щоб це прекрасне місце стало унікальним, що становлять інтерес для всього людства", — говорить Ткаченко.

За його словами, важливість Чорнобильської зони відчуження "лежить далеко за межами України".

"Мова йде не тільки про пам'ять, а й про історію і права людей", — сказав міністр.

Ткаченко сподівається, що потік туристів у Чорнобиль незабаром відновиться і включення в список ЮНЕСКО посприяє залученню нових мандрівників.

Нагадаємо, що раніше міністр культури Олександр Ткаченко повідомив, що до Державного реєстру нерухомих пам'яток України була внесена радіолокаційна станція "Дуга" для подальшого її збереження. Голова Мінкульту нагадав, що радіолокаційна станція "Дуга" зазнала радіоактивного забруднення внаслідок аварії на ЧАЕС, і автоматично стала однією з візитних карток Зони.

Раніше стало відомо, що Чорнобильська АЕС була переведена на особливий режим роботи через карантин на фоні епідемії COVID-19. До зняття обмежень на робочих місцях залишаться працівники, які відповідають за радіаційну та ядерну безпеку Чорнобильської АЕС. Крім того, час від часу будуть залучати фахівців, які критично необхідні для роботи станції під час простою.