Змусили платити: затримані ФСБ у Чорному морі рибалки повернулися в Україну (відео)

ФСБ, катер
Фото: ТАСС | Катер, затриманий ФСБ у Чорному морі

Українське судно мало повне право ловити рибу в тому місці, де їх зупинили росіяни, стверджують прикордонники.

22 квітня в порт Очакова Миколаївської області повернулися українські рибалки, яких Федеральна служба безпеки Росії напередодні затримала в Чорному морі. Про це розповів спікер Прикордонної служби України Андрій Демченко, передає "Крим.Реаліі".

За інформацією прикордонників, росіяни затримали судно на відстані більше 50 морських миль від Очакова за нібито незаконний вилов риби. Співробітники ФСБ доставили рибалок в Чорноморськ, де фактично змусили заплатити штраф. Після оформлення всіх документів українців відпустили.

"Рибалки мали законні підстави на вихід в море, вони мали порт прописки, всі дозвільні документи на вихід в море, документи на вилов риби у Чорному морі", — зазначив представник Держприкордонслужби. — "Це чергове порушення норм міжнародного морського права і, власне, перешкоджання здійсненню громадянами України промислової діяльності в морі".

Зазначається, що в лютому 2020 року ФСБ затримала в Азовському морі чотирьох українців. Вони пливли на борту маломірного судна без документів. Пізніше російські кораблі супроводили затриманих і передали українським прикордонникам за 10 миль від Бердянська. В результаті рибалок притягнули до адміністративної відповідальності за порушення прикордонного режиму, а судну заборонили виходити в море на 30 діб.

22 квітня в Криму ФСБ затримала росіянина за шпигунство для України. За версією спецслужби, молодий хлопець із Севастополя збирав інформацію про Чорноморський флот РФ, щоб передати її українській розвідці. Затриманого заарештували у межах кримінальної справи про державну зраду.

До цього ФСБ затримала учасників "неонацистського" угруповання в Росії, яке пов'язують з українцями. Спецоперацію провели у двох російських містах: Ярославлі і Геленджику.