"Ганебна поведінка": прикордонників відсторонили за знущання над твариною (відео)

Прикордонники, тварина
Фото: Скриншот | Кадр відеозапису прикордонників з диким тваринам

Військовослужбовці під час наряду зняли на камеру, як повалили спійманого звіра на землю і мучили за допомогою автомата.

Двох солдатів-строковиків відсторонили від служби після жорстокого поводження з дикими тваринами у Волинській області. Про це у Facebook повідомила пресслужба Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Кілька днів тому військовослужбовці спіймали в степу косулю, повалили її на землю і притиснули ногами. Один з прикордонників також приставляв ствол автомата до голови тварини, чим дуже її лякав. Свої дії солдати зняли на відео й опублікували в соціальних мережах, на нього звернули увагу представники природоохоронної організації Kovel Animals.

"Державна прикордонна служба категорично засуджує такий вчинок і вважає їхню поведінку ганебною", — зазначила пресслужба. — "Наразі ці військовослужбовці відсторонені від служби і не залучаються до охорони державного кордону".

Держприкордонслужба провела службове розслідування відразу після публікації відео і з'ясувала, що його записали двоє 20-річних військовослужбовців Луцького прикордонного загону ще восени 2020 року, коли заступили в наряд. Вони нібито вже зізналися у своєму вчинку.

Проти них уже складено адміністративні протоколи про порушення правил несення військової служби. Крім того, про жорстоке поводження з тваринами повідомили у Волинську спеціалізовану прокуратуру, львівське управління ДБР, матеріали також направлять до Цивільного інспектора з охорони навколишнього середовища.

"Запевняємо: керівництво прикордонного загону докладе всіх зусиль, щоб військовослужбовці відповіли за свої вчинки відповідно до законодавства", — підкреслили в Держприкордонслужбі.

Раніше в Києві затримали чоловіка, який розгулював з двома зміями на шиї, перебуваючи в нетверезому стані. Через прохолодну погоду тварини поводилися неспокійно і налякали городян.

Прикордонники не пустили в Україну автобус з Білорусі через підроблені результати ПЦР-тестів у пасажирів. З5 таких довідок виявили в білорусів, які намагалися перетнути пункт пропуску "Дольськ".

Шість прикордонників втекли з КНДР до Китаю через "голод і перевтому" разом зі зброєю. Вони поскаржилися, що з початком пандемії служити в армії Північної Кореї стало нестерпно.