У травні очікуються нові поставки вакцин від коронавірусу, — Степанов

степанов, максим степанов, міністр, міністерство охорони здоров'я
Фото: moz.gov.ua | Максим Степанов

Міністр стверджує, що за місяць в Україні будуть доставлені більше 1,5 млн доз препаратів від COVID-19.

Глава МОЗ Максим Степанов повідомив, коли очікуються нові поставки вакцин проти коронавірусу в Україні. Про це Степанов повідомив в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Ми чекаємо від наших партнерів отримати ще 1,4 млн доз до кінця травня. Попередньо ми розраховуємо почати отримувати ближче до 15 травня — це що стосується COVAX. 1,4 млн доз із їхніх повідомлень, які ми отримуємо. Зрозуміло, що іноді є відтермінування за цими датами", — сказав міністр.

За словами Степанова, що стосується прямих поставок китайської вакцини Coronavac від виробника Sinovac Biotech, сьогодні було отримане повідомлення про те, що 500 тисяч доз вакцин повинні прибути на початку травня.

"І протягом травня ще до мільйона доз ми повинні отримати", — заявив глава МОЗ.

Однак, стверджує Степанов, щодо поставок CoviShield зараз немає чіткої інформації через ситуацію з коронавірусом в Індії.

"Ми розраховуємо, що протягом травня повинні отримати певну кількість доз. І що стосується прямого контракту з Pfizer, теж за їхніми запевненнями в травні ми повинні почати отримувати перші дози. Більш детально, скільки отримаємо в травні, ми чекаємо повідомлення наступного тижня", — запевняє міністр.

Нагадаємо, Національний план вакцинопрофілактики COVID-19, представлений Міністерством охорони здоров'я, передбачає, що щомісяця в Україні робитимуть 5,65 млн щеплень. До кінця поточного року влада хоче охопити вакцинацією від коронавірусу більшу частину дорослих українців.