"На місці будинку Уткіна побудують готель. Всім пофіг на історичну спадщину", — Бахматов

будинок Уткіна знесли, історична забудова, Максим Бахматов, інтерв'ю, радник кличко,
Фото: пресс-служба Киевской городской прокуратуры | На місці історичного будинку Уткіна планується побудувати 26-поверховий будинок

За словами колишнього радника Кличка, за знищення історичної спадщини ніхто не несе відповідальності, оскільки правоохоронці та НАБУ "не виконують своїх функцій".

Максим Бахматов, колишній радник мера Києва Віталія Кличка та голова громадської організації "Офіс трансформації", в інтерв'ю виданню Telegraph розповів, що забудовники знесли 120-річний будинок Утіна біля столичного залізничного вокзалу через високу вартість нерухомості в центрі міста.

На питання журналіста, чому за знищення історичної спадщини ніхто не несе відповідальності, Бахматов наголосив, що правоохоронні органи, НАБУ і депутати міськради "не виконують своїх функцій".

"Всім пофіг на історичну спадщину. У нас слабкий закон і слабка держава. Обсяг грошей тільки по цій забудові складає приблизно 50 мільйонів доларів. Чистий прибуток — приблизно 10 мільйонів доларів", — зазначив колишній радник Кличка.

Він підкреслив, що коли в слабкій державі мова йде про суму в 10 млн доларів — "легко може виникнути корупційна історія".

Також Бахматов нагадав, що в Україні немає такого статусу для історичних будівель, який насправді їх захищав би.

"Наприклад, як це відбувається в Німеччині. Якщо там два роки не оновлюють свій фасад, то міська влада може зробити експропріацію всієї твоєї власності. Уявіть собі: два роки ти не відновляєш фасад — влада забирає будинок, віддає тобі різницю і до побачення!" — розповів голова ГО "Офіс трансформації".

В Україні ж, відзначив Бахматов, існує безліч історичних будинків, власники яких можуть не реставрувати їх, оскільки ніяких санкцій за це не буде.

Відзначимо, раніше повідомлялося про те, що на місці знесеного будинку Уткіна компанія-забудовник планує побудувати 26-поверховий "апарт-готель Times" на 352 номери. Прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом демонтажу цієї історичної будівлі.

Нагадаємо, раніше Фокус розповідав про "реновації по-українськи" і про те, що чекає застарілий житловий фонд.