Депутати ВР на чолі з Разумковим поклали квіти на честь 35-ої річниці аварії на ЧАЕС (відео)

Дмитро Разумков, Руслан Стефанчук, Верховна Рада, аварія на ЧАЕС, покладання квітів
Фото: Facebook/Дмитро Разумков | Голова Верховної Ради Дмитро Разумков

Подвиг ліквідаторів ЧАЕС, заявив Дмитро Разумков, назавжди залишиться в історії людства.

Related video

Народні депутати України на чолі з головою Верховної Ради Дмитром Разумковим вшанували памʼять ліквідаторів Чорнобильської атомної електростанції, поклавши квіти до памʼятного знаку "Воїнам Чорнобиля" та меморіалу кургану "Героям Чорнобиля". Про це в 35-ту річницю аварії на ЧАЕС написав у себе у Facebook спікер парламенту Дмитро Разумков.

Разумков нагадав, що від вибуху на 4-му енергоблоці ЧАЕС 26 квітня 1986 року постраждали кілька поколінь, аварія призвела до непоправних втрат. Україна, за словами спікера, повноцінно відчуває наслідки вибуху і сьогодні.

Дмитро Разумков, Руслан Стефанчук, Верховна Рада, аварія на ЧАЕС, покладання квітів Fullscreen
Спікер ВР Дмитро Разумков вшанував пам'ять ліквідаторів АЕС покладанням квітів під меморіалом
Фото: Facebook/Дмитро Разумков

"Кожен на своєму місці повинен памʼятати, що кожна дія, кожен крок — важливий. Тому що від цього може залежати не тільки одне людське життя, а й життя тих, хто поруч, життя країни. Варто не забувати про людський фактор, який зіграв значну роль у цій катастрофі", — заявив голова ВР.

Fullscreen
Фото: Facebook/Дмитро Разумков

Спікер закликав шанувати памʼять ліквідаторів, які віддали життя внаслідок аварії на ЧАЕС. За його словами, їхній подвиг назавжди залишиться в українській та світовій історії.

Серед депутатів на покладанні квітів присутній глава Комітету ВР з питань здоровʼя нації Михайло Радуцький. Він висловив подяку і повагу ліквідаторам аварії, які захищали нашу країну і решту світу від наслідків ядерної катастрофи.

"Ліквідатори аварії на ЧАЕС — справжні герої. Ваш подвиг назавжди залишиться в історії. Ми вас памʼятаємо!" — зазначив він.

Зі свого боку, міністр культури Олександр Ткаченко заявив, що Україна має намір подати заявку на включення Чорнобильської зони в список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Раніше стало відомо, що Чорнобильська АЕС була переведена на особливий режим роботи через карантин на тлі епідемії COVID-19. До зняття обмежень на робочих місцях залишаться працівники, які відповідають за радіаційну та ядерну безпеку Чорнобильської АЕС. Крім того, час від часу залучатимуть фахівців, які критично необхідні для роботи станції під час простою.