У Києві скажена лисиця покусала жінку

Київ, лисиця, сказ, укус, жінка,
Фото: Regnum | Скажена лисиця (ілюстративне фото)

Інцидент стався в Голосіївському районі столиці. На стіл до експертів тіло тварини потрапило на наступний день після смерті.

У Голосіївському районі Києва зафіксований випадок сказу в лисиці.

Як повідомляє в понеділок, 26 квітня Головне управління Держпотребслужби Києва в соцмережі Facebook, згідно з інформацією Об'єднання ветеринарної медицини в Києві, 19 квітня співробітник Команди порятунку тварин "Карго" привіз до них труп лисиці.

З'ясувалося, що 17 квітня тварина забігла у двір в Голосіївському районі і сховалася під дошками. У той же день ця лисиця вкусила жінку, яка проходила біля цих дощок, після чого знову сховалася, а на наступний день був виявлений її труп.

Дослідження останків тваринного світіння характерне для сказу тварин.

У відомстві нагадали, що сказ — гостре інфекційне захворювання, яке може передаватися людині або іншій тварині не тільки через укус, але і через слину.

Зараженій слині досить потрапити на кон'юнктиву ока, у ніс, у губи або на ушкоджену шкіру навіть при незначній подряпині: цього буде достатньо, щоб вірус потрапив у кров.

Сказ, заявили в Держпотребслужбі, вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Специфічної терапії захворювання у світі не існує, випадки одужання людей від сказу не зареєстровані.

Програма проведення щеплень проти сказу залишається пріоритетною в усьому світі.

"Профілактичні рекомендації прості — не пропускати щеплення домашнім улюбленцям. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно", — нагадали в організації.

Повідомлення Держпотребслужби Києва

Нагадаємо, що в кінці березня Спеціальна комісія при КМДА оголосила в Дарницькому і Святошинському районах столиці карантин через сказ у тварин. Обмеження у зв'язку з небезпечною хворобою ввели мінімум на два місяці.

У травні минулого року в Норвегії вперше за останні 200 років померла людина, яка заразилася сказом. 24-річна норвежка Біргітт Каллестад заразилася сказом від бездомного щеняти на Філіппінах, де відпочивала з друзями.

А в березні 2020 року в Миколаєві собака, хвора на сказ, покусала 8 осіб. Крім того, пес також покусав інших бездомних собак, частину з них вдалося встановити і відловити.