Карантин на Великдень: за українцями стежитимуть десятки тисяч поліцейських і нацгвардійців

поліція, карантин на паску
Фото: НГУ | Поліція і національна гвардія готуються чергувати з 1 травня в Одесі

Правоохоронці та військовослужбовці змусять громадян носити маски, дотримуватися дистанції та утриматися від фізичних контактів через карантин на Великдень.

Міністерство внутрішніх справ готує підрозділи Національної гвардії, поліції і рятувальників до посиленого контролю за дотриманням карантину на Великдень та інші травневі свята. Про це повідомляє прес-служба адміністрації за підсумками селекторної наради 28 квітня.

З 1 травня правоохоронці почнуть посилено стежити за поведінкою українців на Великдень, у День праці та інші весняні свята. Для забезпечення порядку мобілізують понад 20 тисяч поліцейських, 1,3 тисячі нацгвардійців, 900 курсантів, а також 4,7 тисячі рятувальників. Глава Нацполіції Ігор Клименко підкреслив, що МВС задіє максимальну кількість співробітників у цей період.

"Усі підрозділи МВС повинні бути готові до забезпечення громадської безпеки та порядку в першій декаді травня. Безумовно, не можна забувати і про карантин, який триває", — зазначив заступник міністра Сергій Яровий.

МВС, карантин на паску
Працівники МВС обговорили заходи безпеки на травневі свята
Фото: прес-служба МВС

Під час свят поліція діалогу працюватиме на масових заходах і попереджатиме українців про необхідність дотримуватися обмежень, зокрема безпечної дистанції в півтора метри під час релігійних обрядів і хресних ходів.

"Безумовними умовами носіння прихожанами захисних масок як всередині культових споруд, так і в них під час обрядів. Необхідно звернути увагу на обмеження проведення таких релігійних обрядів як іконошанування, миропомазання і святе причастя", — підкреслив Яровий.

Він додав, що у всіх регіонах України повинні створити оперативні штаби, до яких увійдуть поліцейські, військовослужбовці, представники ДСНС і Держприкордонслужби. На початку травня посилено чергуватимуть авіаційні служби.

У Києві посилюють карантин на Великдень через порушення на Вербну неділю. Глава Держпотребслужби столиці Олег Рубан повідомив, що українці не дотримувалися обмежень в храмах.

Глава МОЗ Максим Степанов заявив про введення додаткових заборон у храмах на Великдень. Кабмін домовився з представниками релігіозних організацій, щоб парафіянам не дозволяли фізичних контактів під час обрядів.

Митрополит Єпіфаній назвав карантинні обмеження в храмах ПЦУ на Великдень. Наприклад, священики для безпеки вірян освятять паски прямо на хлібокомбінатах.