"Це наш священний обов'язок": угорський депутат пообіцяв захищати інтереси угорців в Закарпатті (ВИПРАВЛЕНО)

Міністр оборони Угорщини, Ференц кором, НАТО, Закарпатті
Фото: Открытые источники | Угорський депутат Силард Немет

Ключовим питанням відносин України та Угорщини, зазначив Немет, є комфортне проживання угорських громад на території Західної України.

Угорщина має намір відстоювати інтереси своїх громадян, які проживають на території Західної України, зокрема — в Закарпатті. Про це в інтерв'ю виданню Magyar Nemzet заявив угорський депутат, один з лідерів Угорського громадянського союзу Силард Немет.

"При цьому ми чітко окреслили свою позицію щодо того, що забезпечення комфортного перебування угорської громади на Закарпатті, підтримання її мови і культури, а також поліпшення її життя є ключовими питаннями в системі відносин двох країн", — заявив Немет.

Парламентарій зазначив, що захист угорців є "священним обов'язком" держави, який, крім іншого, закріплено за ним в Конституції країни.

"Ми не дозволимо собі відступити ні на йоту", — заявив депутат, не уточнивши, проте, що саме він мав на увазі.

Говорячи про конфлікт на сході України, він зазначив, що Угорщина підтримує його рішення шляхом мирних переговорів.

Угорці, які проживають в Закарпатті, нерідко ставали каменем спотикання в українсько-угорських відносинах. Так, в грудні 2020 року міністр закордонних справ країни Петер Сійярто заявляв, що уряд України "проводить політику залякування угорців і розпалювання антиугорської ненависті".

Причиною заяви стало те, що СБУ провела у громади угорців в Закарпатті обшуки напередодні сесії облради, де їх партія вела переговори про створення коаліції, а ті, в свою чергу, співали угорський гімн.

Фокус раніше розбирався в тому, як жителі Закарпаття дивляться на загрозу сепаратизму.