Локдаун в Україні: Київську та Миколаївську області виводять з "червоної" зони

Карантин в Україні
Фото: ua.news | Українці під час карантину

З 1 травня в регіонах діятимуть обмеження, встановлені для "жовтої" зони адаптивного карантину.

Київську та Миколаївську області виводять з локдауну завдяки поліпшенню епідемічної ситуації. Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив під час онлайн-брифінгу 30 квітня.

За словами представника МОЗ, в Україні стабілізувалася ситуація після третьої хвилі коронавірусу. Зараз Київська та Миколаївська область готові перейти з "червоної" відразу в "жовту" зону адаптивного карантину, послабивши обмеження. Уряд може зняти локдаун у цих регіонах вже в суботу.

"Сьогодні Міністерство охорони здоров'я готує подання до Державної комісії з ТЕБ та НС про вихід із "червоного" рівня епіднебезпеки Київської та Миколаївської областей", — заявив головний санлікар. — "З 1 травня в Україні буде сім областей, де встановлений "червоний" рівень епіднебезпеки".

Віктор Ляшко додав, що на сьогоднішній день жодна з областей не перевищує рівень завантаженості ліжок із подачею кисню, встановлений Міністерством охорони здоров'я (65%).

Варто нагадати, що в жовтій зоні дозволена робота громадського транспорту, розважальних закладів, спортзалів, закладів громадського харчування, готелів і туристичних баз. У той же час, обмежуються масові заходи і заборонені відвідування установ соцзахисту.

Раніше стало відомо, що з 1 травня жорсткий локдаун знімуть в Києві — таке рішення вже ухвалила Державна комісія з надзвичайних ситуацій. Столицю переводять в "жовту" зону карантину.

Уже повідомили, які обмеження діятимуть після закінчення локдауну в Києві. За словами заступника голови КМДА Миколи Поворозника, на Великдень і поминальні дні діятимуть особливі обмеження в храмах.

На Великдень і травневі свята за українцями стежитимуть десятки тисяч поліцейських і нацгвардійців. Керівництво МВС розпорядилося підготувати всі підрозділи для посиленого контролю за дотриманням заходів безпеки.