У цьому році "на бюджет" можна буде вступати і в приватні ЗВО, — нардеп

ВНЗ, навчання, бюджет, освіту, приватні вузи, безкоштовну освіту в приватних вузах
Фото: Цензор | Конкурсна комісія Міносвіти буде вирішувати, яким ЗВО надавати "бюджетні" місця

Для отримання установою "державного замовлення" на підготовку бакалаврів його представникам необхідно до 24 травня подати спеціальну заявку в Міносвіти.

Цього року українські абітурієнти зможуть вступати на "бюджетні" місця (місця "державного замовлення") не тільки в державні, а й у приватні ЗВО. Про це повідомила на своєму каналі в Telegram народна депутатка і голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій Юлія Гришина.

"У цьому році приватні ЗВО вперше зможуть отримати державне замовлення на підготовку бакалаврів. Для цього їм потрібно подати заявку в Міносвіти до 24 травня", — написала Гришина.

Парламентарій підкреслила, що рішення щодо надання бюджетних місць приватним вищим навчальним закладам буде прийматися на конкурсній основі.

Також вона написала, що вивчила рейтинг журналу Forbes "ТОП-100" українських факультетів "і звернула увагу на те, що 95% факультетів у списку — з державних ЗВО, але вступний бал у кращі приватні університети вищий, ніж у більшість державних.

Нагадаємо, що раніше повідомлялося, що в ТОП-1000 кращих вишів світу авторитетного рейтингу QS World University Rankings 2021 потрапили 6 українських університетів. На першому місці опинився ХНУ ім. Каразіна.

Нещодавно Кабмін дозволив іноземним університетам створювати свої філії в Україні. При подачі документів установа повинна займати місце не нижче 3 000 в одному з авторитетних міжнародних рейтингів, серед яких — QS World University Rankings і The Times Higher Education World University Rankings.

Зазначимо, що із січня 2021 року випускники ЗВО в Україні більше не будуть отримувати дипломи про вищу освіту з відзнакою, які також називають "червоними дипломами".