У Києві забудовники нищать історичну будівлю, в якій живуть люди (фото)

Будинок, Київ
Фото: Апостроф | Нові власники зняли вікна та двері в будинку в Києві

Забудовники вже викупили частину квартир за ціною нижче ринкової, проте частина мешканців продовжують боротися, незважаючи на небезпечні умови.

Будівельні роботи в центрі Києва призвели до руйнування історичної будівлі, в якій досі живуть люди. Про це пише "Апостроф" із посиланням на місцевих жителів.

За словами киян, будівельна компанія почала забивати палі впритул до стін і фундаменту будинку №93 на Володимирській вулиці. Дореволюційний будинок знаходиться на схилі, тому одразу ж почав руйнуватися, хоча до цього був у хорошому стані — стіни потріскалися, а зі стелі посипалася штукатурка.

Ксенія Єфремова розповіла виданню "Хмарочос", що забудовники обіцяли компенсувати збитки і провести ремонт, але так цього і не зробили. Через будівництво по сусідству в будинку з'явилося багато тріщин, обвалюється плитка, розходиться підлога та гойдаються кам'яні сходи. Крім того, лопнула труба, і люди залишилися без води.

Будинок, Київ
Будинок на Володимирській до початку будівництва
Фото: Короб Антон / Фейсбук

Як запевняють мешканці, вони зверталися до правоохоронців і КМДА, однак вони ніяк не відреагували. Деякі люди побоялися далі жити в розваленому будинку й продали свої квартири забудовнику за цінами нижче ринкових. За даними джерел, нові власники житла познімали в будівлі вікна та батареї — тепер будинок виглядає аварійним. Тим часом, мешканці квартир, які залишилися, поки відмовляються з'їжджати, сподіваючись на втручання влади.

Краєзнавець Дмитро Короб зазначив, що за зовнішніми ознаками будівлю побудували наприкінці 19 століття, як прибутковий будинок. Вже на початку 20 століття його прикрасили всередині унікальною горельєфною ліпниною в стилі модерн із зображенням рослин і комах, серед яких виділяються мухи.

Ліпнина, Київ
Ліпнина в будинку на Володимирській вулиці в центрі Києва
Фото: Короб Антон / Фейсбук
Ліпнина, Київ, будинок
Ліпнина у вигляді гігантської мухи всередині будинку в Києві
Фото: Апостроф

"Будинок не внесений до переліку об'єктів нерухомої культурної спадщини, але він знаходиться в центральному історичному ареалі міста Києва та будь-які роботи тут повинні узгоджуватися з Міністерством культури й інформаційної політики", — підкреслив історик.

За даними ЗМІ, громадська організація "Мапа реновації" збирається подати документи до Державного реєстру нерухомих пам'яток України, щоб будинок на Володимирській вулиці отримав статус пам'ятки історії та архітектури. У такому випадку будинок буде захищений від знесення законодавством.

Раніше повідомлялося, що в Києві біля вокзалу знесли 120-річний будинок Уткіна на вулиці Петлюри. Шевченківська окружна прокуратура вже почала кримінальне провадження про самоправство будівельної компанії.

У Києві два артилерійські снаряди знайшли на поштовій скриньці в житловому будинку. Піротехніки безпечно винесли їх і знешкодили на спеціальному полігоні.

Фокус розбирався, скільки коштує квартира в Києві та як її вибрати. Зʼясувалося, що на тлі пандемії ринок нерухомості як і раніше на стороні покупців, а не забудовників.