Кожен другий українець не готовий вакцинуватися від COVID-19, — опитування (фото)

пандемія, COVID-19, коронавірус, коронавірус в Україні, вакцина від коронавируса, вакцинація в Україні
Фото: КМДА | Вакцинація від COVID-19

Ставлення людей до вакцин від COVID-19 підриває плани зі створення масового імунітету.

51% українців не готові собі робити щеплення від коронавірусу.

Про це йдеться в результатах опитування, проведеного компанією Gallup.

Повідомляється, що глобальне опитування було проведене протягом 2020 року, і найнижчі результати (готовність вакцинуватися — ред.) були зафіксовані в деяких африканських державах, і колишніх радянських республіках.

У перший рік пандемії COVID-19 більшість дорослих у всьому світі (68%) проявили бажання вакцинуватися за умови, що препарат був би безкоштовним.

Майже троє з 10 (29%) у всьому світі заявили, що не згодні на вакцинацію, а ще 3% опитаних сказали, що не знають або відмовилися відповідати. Разом це становить приблизно 1,3 мільярди дорослих, які не хотіли вакцинуватися на момент опитування.

Судячи з результатів опитування, 51% опитаних респондентів в Україні не готові робити собі вакцину від коронавірусу, в Росії та Казахстані — 61%, у Польщі — 52%, а в США — 44%.

Такі результати, як запевняють фахівці, підривають плани зі створення масового імунітету, для якого потрібно вакцинувати хоча б 70% людей.

пандемія COVID-19, COVID-19, вакцинація, вакцина від COVID-19, вакцинація в Україні
Опитування Gallup про неготовність зробити вакцину від COVID-19
Фото: Telegram/Maps&Data
пандемія COVID-19, COVID-19, вакцинація, вакцина від COVID-19, вакцинація в Україні
Опитування Gallup про неготовність зробити вакцину від COVID-19
Фото: news.gallup.com

Раніше ми розповідали, що наприкінці квітня в Україні почалася вакцинація населення старше 65 років. У МОЗ запевняли, що записатися на щеплення можна через сімейного лікаря або найближчий пункт вакцинації, а пріоритет отримають ті, в кого є хронічні захворювання.

Також ми повідомляли, що до кінця 2021 року Україна повинна отримати 20 млн доз вакцини від коронавірусу виробництва Pfizer. Перші поставки вакцини (500 тис. доз) Україна отримає в травні — червні 2021 року, 4,5 млн доз — у період із липня по вересень, інші 15 млн доз — у четвертому кварталі цього року.