9 травня в Києві: провокація з Онуфрієм, "Катюша" в парку Вічної Слави та конфлікти біля Вічного вогню (фото, відео)

Київ, 9 травня, День перемоги, свято,
Фото: Страна | Кияни на День перемоги над нацизмом

У столиці тривають заходи, присвячені Дню перемоги над нацизмом. Стало відомо про перші провокації.

У неділю, 9 травня після покладання квітів президентом Володимиром Зеленським у парку Вічної Слави біля Могили Невідомого солдата, відбулася панахида за загиблими на чолі з предстоятелем УПЦ МП митрополитом Онуфрієм.

Після панахиди до Онуфрію підійшов представник "Нацкорпуса" Алекса Бик і запитав, "чому досі на Донбасі Росія воює з Україною".

Онуфрій на питання вважав за краще не відповідати і просто пішов.

Після цього Бик затіяв суперечку про конфлікт на Донбасі з одним з учасників панахиди за загиблими. Останній заявив, що на Україну напали олігархи, а представник "Нацкорпуса", нібито, виконує політичне замовлення, ставлячи питання, які "написало ЦРУ".

Відео інциденту опублікував Telegram-канал PavlovskyNews.

Інцидент з Онуфрієм

Тим часом, в Києві, біля могили Невідомого солдата в парку Вічної Слави збирається все більше мешканців столиці.

У деяких в руках музичні колонки, з яких чути голос легендарного радянського диктора Левітана і пісні воєнних років. Присутні хором співають "День Перемоги".

Біля могили Невідомого солдата

У цьому ж парку поліцейські, побачивши у чоловіка червоний предмет, попросили його розгорнути для перевірки на наявність комуністичної символіки, повідомляться Telegram-канал "Політика Країни".

полицеских перевірка

Також журналісти помітили киян, які співають популярну радянську пісню "Катюша" біля Вічного вогню.

"Катюша" біля Вічного вогню

На тому ж місці, хлопець з дівчиною, одягнені у вишиванки, посварилися з людьми, які прийшли покласти квіти. Молоді люди звинуватили киян в тому, що ті "пишаються Радянським Союзом".

Конфлікт у вічного вогню

А депутати партії "Опозиційна платформа — За життя" на честь Дня перемоги влаштували автопробіг по Києву. На кадрах видно, що в автопробігу беруть участь багато ретро автомобілів.

автопробіг

Раніше президент Володимир Зеленський звернувся до громадян України у зв'язку з відзначенням Дня перемоги над нацизмом.

Також Зеленський заявляв, що День пам'яті і примирення заснований 8 травня не для того, щоб замінити 9 травня. На його думку, цей день необхідний для того, щоб не забувати історію і розуміти її повніше.

Також повідомлялося, що 48% українців вважають, що Друга світова почалася через змову Гітлера і Сталіна. Практично у четвертої частині населення, згідно з соцопитуванням, немає думки з приводу пакту Молотова-Ріббентропа.