Українські військові збили російські безпілотники бойовиків на Донбасі (фото)

безпілотники бойовиків
Фото: Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation | БПЛА Тахіон

Бійці ВСУ збили два БПЛА, один з яких був модифікований для скидання боєприпасів і дистанційного мінування.

Бійці Збройних сил України збили БПЛА проросійських бойовиків в зоні проведення Операції об'єднаних сил. Про це повідомляє прес-служба ООС.

З початку травня підрозділами ЗСУ було збито вже два літальні апарати. Перший збилй 3 травня на Світлодарськ напрямку біля Новолуганського, а другий — 6 травня на Маріупольському напрямку в районі Гранітного.

збитий безпілотник
залишки безпілотника
Фото: Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation

Збитий неподалік від Новолуганського безпілотник був переобладнаний для скидання боєприпасів і дистанційного мінування. Він містив компоненти, вироблені на підприємствах військового призначення в Росії.

безпілотники бойовиків
Фото: Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation

Безпілотник, який українські бійці збили 6 травня, вів повітряну розвідку. Спершу його придушили засобами радіоелектронної боротьби, а пізніше збили з вогнепальної зброї. Як повідомляють в ООС, безпілотник виявився російського виробництва "Тахіон", який збирають на "Іжмаш — безпілотні системи".

безпілотник бойовиків
Залишки БПЛА "Тахіон"
Фото: Операція об'єднаних сил / Joint Forces Operation
озброєння бойовиків
БПЛА "Тахіон"
Фото: Вiкiпедiя

"Тахіон" — малий БПЛА, який призначений для розвідки, коригування вогню і спостереження. Максимальна швидкість польоту — 120 км/год, крейсерська при цьому 65 км/год. Висота польоту від 50 до 4000 метрів, тривалість польоту — 2 години.

"Зазначені БПЛА будуть використані як доказ причастя Росії до військового конфлікту на Сході України", — підкреслили в ООС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що співробітники ОБСЄ у своїх звітах вказували, що роботі їх безпілотників заважали РЕБ. Відзначимо, за перший тиждень травня в зоні ООС загинуло двоє бійців ВСУ