Українці зможуть їздити в Європу вже цього літа за допомогою "COVID-сертифікатів", — МОЗ

коронавірус, прикордонники, covid-19, мінохоронздоров'я
Фото: dpsu.gov.ua

У відомстві прогнозують, що введення "ковідних паспортів" спростить подорожі в майбутньому.

Заступник міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку Ярослав Кучер заявив, що введення "ковідних паспортів" дасть можливість українцям подорожувати до Європи вже влітку. Про це він повідомив на брифінгу МОЗ.

За його словами, введення сертифікатів не означає, що відразу відкриються кордони в ЄС, оскільки таке рішення повинен прийняти і Євросоюз.

"Введення COVID-сертифікатів точно спростить подорожі в майбутньому. Я думаю, це буде працювати вже влітку. Але при цьому зобов'язання робити цей сертифікат теж поки не планується. Але точно із сертифікатом зручніше буде перетинати кордон", — говорить Кучер.

Передбачається, що COVID-сертифікати будуть видаватися через додаток "Дія" відразу після вакцинації.

"І опрацьовується варіант, якщо вам це потрібно, надання сертифікату в паперовому вигляді через Центр надання адміністративних послуг. Але рішення фінальне буде прийнято згодом", — говорить заступник голови МОЗ.

Зазначимо, згідно з даними міністерства, дві дози вакцини від коронавірусу отримали 1 928 осіб. З початку кампанії вакцинації в країні прищепили 882 621 людину, першу дозу отримали 882 619 осіб.

Нагадаємо, що в ЄС з 1 червня запустять систему COVID-сертифікатів, Україна створить аналогічну систему, яка буде сумісна з європейськими COVID-паспортами.

Раніше голова МОЗ Максим Степанов заявляв, що "ковідні паспорти" офіційно можуть бути впроваджені в Україні до 1 липня 2021 року. Ковідний сертифікат, який розробляється з урахуванням вимог Digital Green Certificate Єврокомісії і Smart Vaccination Certificate ВООЗ, буде містити інформацію про проходження вакцинації, про зроблені негативні ПЦР-тести або одужання людини від COVID-19.

За словами Максима Степанова, після впровадження сертифіката люди зможуть вільно і безпечно пересуватися в умовах пандемії коронавірусу.